Mobilā versija
Brīdinājums -7.7°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 16. janvāris, 2018
10. maijs, 2013
Drukāt

Slikta redze pēc traumas

Foto - LETAFoto - LETA

Man ir tuvredzība – vienai acij ir –1, bet otrai tā ir 2,5 dioptrijas liela. Ar brillēm redzu normāli, taču, koncentrējot skatienu uz kādu konkrētu priekšmetu, attēls sāk dubultoties vai arī tā kontūras izplūst, nereti rodas problēmas, vadot automašīnu krēslā.

Optometrists teic, ka nav iespējams piemeklēt īsti piemērotas brilles un būtu jākonsultējas ar neirologu, jo man ir bijušas vairākas galvas traumas. 
Aigars Snikus Rīgā

 

 

Atbild P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas neiroelektrofizioloģijas laboratorijas vadītāja Anda Rozenbaha: “Viegla galvas smadzeņu trauma nemēdz ietekmēt redzi, taču pēc smagas, īpaši kontūzijas, var būt acu ābolu muskuļu un kustību traucējumi, akomodācijas (spējas pielāgoties priekšmetu aplūkošanai dažādā attālumā) problēmas, dubultošanās, miglošanās un binokulārās redzes traucējumi (acis nevar savstarpēji sadarboties).

Ja rodas grūtības piemeklēt brilles pēc pārciestām galvas traumām, jāizvērtē, vai nav arī kādi neiroloģiski simptomi un nepieciešams veikt datortomogrāfiju vai magnētisko rezonansi galvas smadzenēm, lai pārbaudītu centrus, kas atbild un koordinē acu ābolu un muskuļu kustības, kā arī atbild par redzes asumu.

Ja ir neiroloģiski simptomi un atklāj izmaiņas galvas smadzenēs, var lietot medikamentus, kas uzlabo vielmaiņu, asins apgādi un nervu impulsu pārvadi, taču ne vienmēr tie īpaši palīdz.

Biežāk šādi sarežģījumi pēc traumas rodas, ja nav ievērots miera režīms un nav lietotas ārsta izrakstītās zāles.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+