×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2017
Drukāt

Sliktākais – gūt informāciju par situāciju valstī no soctīklu lasīšanas, uzskata Kučinskis (22)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Gatavojoties sarunai ar premjeru Māri Kučinski, “LA” žurnālisti Linda Rasa un Egils Līcītis deva iespēju arī “LA” lasītājiem uzdot jautājumus, uz kuriem lūdza atbildēt valdības vadītāju.

Lasītāji vēlējās uzzināt, vai premjers pats varētu izdzīvot ar minimālo algu vai ar medmāsas algu; kāpēc mums ir tik mazas pensijas; kad varēs uzticēties Latvijas tiesu sistēmai; kad valstī būs ražošana un pietiekami darba vietu; kad beigsies nodokļu un nodevu pieaugums utt. Šie jautājumi parāda sabiedrības noskaņojumu, tā teikt, tautas sajūtu vidējo temperatūru.

Kučinskis uzskata, ka situācija nav tik slikta, kā var spriest no sociālo tīklu lasīšanas.

“Stāvoklis tiek monitorēts, un tam sekoju līdzi. Sliktākais, ar ko “slimot”, – informēties no sociālo tīklu lasīšanas. Tur uzpeldošais viedoklis bieži ir ierobežots gan skaita, gan vērtības ziņā. Sieva (Laine Kučinska, bijusī Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta vadītāja, patlaban Latvijas Universitātes Mediju un mārketinga centra direktore. – Red.) man pat aizliegusi lasīt viedokļus tviterī. Es pārāk uzvelkoties. Bet arī tas ir sabiedrības noskaņojums.”

Pilnu interviju ar Māri Kučinski lasiet jaunākajā “Latvijas Avīzes” numurā vai E-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Lai iegūtu informāciju un spētu to analizēt ir nepieciešama pelēkā viela. Bet uz tiem, kas ir dabas apdalīti, parasti neapvainojas. Tādi ir neaizstājami diedziņu raustītāju rokās. Ja Latvijā ar nepilniem diviem miljoniem iedzīvotāju valsts pārvaldes aparāts ir 250 000 darbinieku, tad Šveicē ar 7 miljoniem iedzīvotāju tas ir 35 000. Tāpēc jau Latvijas iedzīvotāju labākā daļa dodas prom no valsts. Nevienam netīk šo uzpūsto liekēžu baru barot bez kādas vajadzības, kas veidots no radu un draugu kompānijas.

 2. Vai “zalais”, NATO ienaidnieka no Puzes bunkura darbonis, sadarbojoties ar okupantiem ir dabujis utes?

 3. Visvairāk info var gūt skatoties tavās viltīgi zaglīgajās , komunista actiņās!

 4. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 5. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 6. Protams, Kučinskis jau nebūs tas, kurš neta komentus vispār ņems vērā. Tad pastaigā ar kājām Rīgā kaut vai pa Čaka, Kr.Barona un citām ielām – tad arī redzēsi valdības un Saeimas kopīgi padarītos darbus. Slēgto veikalu telpas, mēnešiem tukšas stāvošās atbrīvotās platības, pastaigā pa Bruņinieku ielas Prizmu, kura knapi velk galus kopā, un vēl un vēl – tad arī sapratīsi par ko šeit cilvēki cepās.
  Bet, protams, ja sieva saka neej un neskaties – tad pretī runāt jau nu nedrīkst, profesore, redziet!

 7. Hans, wo is dein linkes Ohr?

 8. Ar šādiem foto pat reklamēties nevajag…:) Vēlēšanas tuvu. Īsts ” premjers”..:)

 9. kā tāds flegmātiķis var valsti vadīt?viņam tak nav ne mazākās saprašanas,pretīgi klausīties,kad viņš kaut ko murmulē….

 10. Kāda mums, reņģēdājiem, škirba. kurš zicpiekšēdētāja lomā spēlē leļļu tejaterī “Brīvības ielā 36”? Galvenais režisors/aukliņu raustītājs jau gadiem ilgi sēž Lemburģijā.( nevis pelnītajā Matīsa cietumā)

 11. Trołu organizētie indīgie Atbildēt

  komentāri rod slimīgu apzińu. Tāds ir šo trołu nolūks.

 12. Skaidrs,ka medicīnā nekas nemainīsies,Čakša nomainīs nosaukumu vienam kantorim un tā būs visa reforma. Slimnīcas jau tagad ir sadalītas līmeņos un ja ārstam ir sertifikāts,neviens nevar apšaubīt viņa tiesības praktizēt un veikt manipulācijas. To ka Čakša lobē Vānes uzņēmumu,Kučinskis,protams,neredz. Afēra ar Stradiņa slimnīcas vadītāja iecelšanu,arī premjeru nesatrauc. Kam jānotiek,lai actiņas atvērtos!

 13. Vissliktākais uzziņas veids ir – klausīties varas vīru tukšajā, frāžainajā, saduļķotajā un bieži vien dezinformējošā vāvuļošanā.

 14. Vissliktākais uzziņas veids ir – klausīties varas vīru tukšajā, frāžainajā, saduļķotajā un bieži vien dezinformējošā vāvuļošanā.

 15. Tāda sajūta ,ka otra roka arī šiverē pa apakšu..Sievai gan būtu rūpīgāk jāpieskata,lai neiznieko mantu bez jēgas,,nevis jaseko ko tauta pa mēdijiem sastrādā..

 16. Galvu dažreiz jāmazgā,tad nebūs jākasās..vai pūderi ,lai kāds uzdāvina ar parūku..

 17. Utis nevar izkasīt mājās! Kasās darba vietā.

 18. ka sliktākais ir dzīvot savā šaurā iedomu pasaulē, absolūtā atrautībā no reālās dzīves. Labāk, kaut soctīklos izlasīt, kas notiek, protams, filtrējot izteiktos viedokļus, jo ne jau viss jāņem par pilnu. Bet šiem, no reālās dzīves atrautajiem, pie siles esošajiem, jau viss ir labi!

  • Labi uzrakstīts – neko piebilst. Tikai politikā sīks 0 un pat ZZS Grigule ar Brigmani publiski pasūtīja… Ja pats to saprastu, tad jau būtu labi, bet dzīvot savā lelļu iedomu pasaulē un iedomāties , ka tu vadi to valsts dzīves izrādi ir naivi…

  • Toties man šķiet, ka Latvijas lielākā nelaime ir lumpeņproletariāts, kas aiz skaudības un nenovīdības norej ikvienu cilvēku, kas aiz ticis tālāk par pašiem.

   • Neapbvainojot nevienu -”Latvijas lielākā nelaime ir lumpeņproletariāts, kas aiz skaudības un nenovīdības norej ikvienu cilvēku, kas aiz ticis tālāk par pašiem.” – tālāk jau ticis tikai to darbu valsts un tautas labā nav – un tālāk ticis, vadoties pēc 3 A principiem =ielikt “lielāko kretīnu”…
    Kad valsti vadīs kāds nopietns Prezidents un Premjerministrs – nu ne tādi, kuri pat savas valsts karodziņu valstiskā uzrunā nevīžo uzlikt uz galda…

Draugiem Facebook Twitter Google+