Mobilā versija
°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
18. februāris, 2014
Drukāt

Sliktās atmiņas miegā var izdzēst

Foto: ShutterstockFoto: Shutterstock

Tajā laikā, kamēr ķermenis guļ, smadzenes aizņemtas ar dienas darbības apstrādi, pārvēršot to atmiņās, pie kurām nākotnē varēs atgriezties. Iepriekšējie zinātniskie eksperimenti apliecinājuši, ka miegs ļauj labāk iegaumēt satraucošus pagātnes momentus, bet jaunākie pētījumi apliecinājuši, ka miegs gan dod, gan arī spēj paņemt, proti, nepatīkamas atmiņas ir iespējams izdzēst, miegā tās pārdzīvojot it kā atkārtoti, raksta žurnāls “Planētas Noslēpumi”.

Neirofiziologu pētījumi apliecinājuši, ka, izmantojot specifiskas smaržas, nelāgas atmiņas var ievērojami pavājināt, ja cilvēku miega laikā atkārtoti pakļauj konkrētas smaržas iedarbībai. Pētnieki eksperimenta dalībniekiem ar vāju elektrisko lādiņu palīdzību programmēja baiļu reakciju. Šo lādiņu saņemšanas laikā iesaistītie cilvēki redzēja divas atšķirīgas sejas un saoda divas dažādas smaržas, kas saistīta ar katru no šīm sejām. Tad viņi aizmiga, un miega lēnajā fāzē viņus pakļāva vienas smaržas ietekmei, kas saistīta ar strāvas triecieniem. Pamodušies eksperimenta dalībnieki uzrādīja mazāku baiļu reakciju attiecībā pret to seju, kas saistīta tieši ar to smaržu, ko viņi sajuta miegā. Pētnieki apgalvo – ir pilnībā iespējams, ka turpmāka šīs tehnoloģijas izstrādāšana dos iespēju ārstēt visnopietnākās cilvēka fobijas.

Pievienot komentāru

Kāpēc uz auto slotiņām uzvilkt zeķes un vēl pāris noderīgi padomi ziemai (1)Domājams, ka autovadītāji piekritīs – ziema nav pats patīkamākais gadalaiks.
“Google” TOP 10 meklētākie vārdi no LatvijasTīmekļa meklēšanas vietne “Google” publiskojusi Latvijā meklētākos atslēgvārdus 2016. gadā. * pokemon go * euro 2016 * iphone 7 * eurovision 2016
Draugiem Facebook Twitter Google+