×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
28. janvāris, 2015
Drukāt

Daugavpils “Daugava” sliktas slavas ēnā

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Daugavpils futbola klubam “Daugava” mainījušies īpašnieki, un komanda cer arī šosezon spēlēt Latvijas virslīgā, bet ar laiku atrast sev mājvietu Rēzeknē.

Kārto dokumentus

Pērn oktobrī likumsargi aizdomās par spēļu rezultātu negodīgu ietekmēšanu izkratīja Daugavpils klubu un apcietināja vairākas personas, tostarp tā neoficiālo īpašnieku Oļegu Gavrilovu. Tika ierosināts kriminālprocess, un daudzi nosprieda, ka kluba dienas skaitītas. Janvāra vidū desmit futbola komandas sāka tradicionālo virslīgas Ziemas kausa izcīņu, kas sekmē gatavošanos jaunajai sezonai, taču bez Daugavpils “Daugavas”. “Nepiedalāmies, jo pašlaik īsti nav, kam spēlēt. Daži futbolisti trenējas, bet individuāli, treneris nav piesaistīts. Taču virslīgā domājam palikt. Vispirms jānokārto licencēšanas lietas, un tad ķersimies klāt komandas komplektēšanai un treniņiem,” man pastāstīja kluba direktors Edgars Limans.

Līdz 15. janvārim visiem virslīgas klubiem vajadzēja iesniegt dokumentus Latvijas Futbola federācijas (LFF) licencēšanas komisijai, kas tos izvērtēs un secinājumus paziņos līdz mēneša beigām. Noraidītie varēs iesniegt apelāciju, un paredzams, ka daugavpiliešiem tas būs jādara. Viņi iesnieguši daļu dokumentu, pārējos cer sagatavot šonedēļ. “Mūsu lielākais klupšanas akmens jau otro gadu ir jaunatnes akadēmijas trūkums,” norāda Limans. “Sāktas sarunas gan ar Rēzeknes bērnu un jaunatnes sporta skolu (BJSS), gan Rīgas futbola skolu, taču skaidrības nav. Ceru, ka izdosies vienoties ar rēzekniešiem, jo mēs plānojam pamest Daugavpili un pārstāvēt Rēzekni. Ja viss noritēs raiti, tas varētu notikt jau šovasar, bet, visticamākais, – nākamgad. Līdz ar to galvenais uzdevums jaunajā sezonā būs saglabāt vietu virslīgā.” Viņš atklāj, ka Rēzeknes BJSS it kā būtu ar mieru parakstīt līgumu, taču izjūt LFF spiedienu, jo Daugavpils “Daugavas” sliktā slava zināma visiem.

Iesaldētā nauda

Limans stāsta, ka klubs palicis parādā dažiem futbolistiem, jo nav no UEFA saņēmis 120 000 eiro par pērno piedalīšanos Eiropas līgas kvalifikācijā. Daugavpilieši cer, ka līdz martam nauda būs rokā.

LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis: “UEFA iesaldēja naudu, kas pienākas gan Daugavpils “Daugavai”, gan Rīgas “Daugavai”, jo ir aizdomas, ka šo klubu spēles Eirokausos bija sarunātas. Nezinām, kad un kā UEFA galīgi izlems – maksāt vai ne.” Kvalifikācijas pirmajā kārtā daugavpilieši divu spēļu summā ar 2:3 zaudēja Fēru salu komandai “Vikingur”, rīdzinieki ar 0:8 – Skotijas “Aberdeen”.

Mežeckis izvairās atbildēt uz jautājumu, vai ir labi, ka Daugavpils “Daugava” mēģina palikt virs ūdens, un vai Latvijas futbolam labāk būtu, ja šis klubs reizi par visām reizēm nogrimtu. Limans norāda, ka klubam mainījušies īpašnieki, tomēr nemāk vai negrib pateikt, kas ir jaunie mūzikas pasūtītāji un kādi ir viņu mērķi. Oficiāli kā valdes loceklis norādīts Atis Doroško, kas iepriekš nav bijis saistīts ar futbolu. Oļegs Gavrilovs joprojām atrodoties apcietinājumā. Vaicāts, kāda Daugavpilī ir attieksme pret klubu, Limans atbild: “Man nav tādas sajūtas, ka mūs ienīstu.”

Pirmais skandāls

Ziemas kausa izcīņa vēl lāgā nav ieskrējusies, bet jau skandāls – tās rīkotāji vairāku iemeslu dēļ no turnīra izslēguši Rīgas “Daugavu”. Lai gan par komandas galveno treneri tiek uzdots Armands Zeiberliņš, patiesībā parādi komandē lietuvietis Arvīds Skrupskis, kuram nav nepieciešamās UEFA-PRO licences. Rīgas “Daugava” pārstāvji nav korekti aizpildījuši dažādus dokumentus, pieteikumus, un komandā notiekošie procesi (treniņi, spēlētāju transfertu politika) esot ārkārtīgi neprofesionāli. Ziemas kausa izcīņā pirmajā spēlē Rīgas “Daugavas” futbolisti ar 0:2 zaudēja “Skonto”, otrajā puslaikā izskatījušies ļoti saguruši un tikai pretinieku paviršības nav ļāvušas zaudēt vēl smagāk. Vakar: FK “Ventspils” – “Metta/Latvijas Universitāte” 5:1 (2:0).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+