×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
1. septembris, 2014
Drukāt

Kādēļ pelargonijas slikti zied

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

“Dārzā dekoratīvajos traukos iestādītās pelargonijas šovasar ziedēja slikti. Bojājas vēl neatvērušies ziedi. Ar ko tās vajag miglot?” 
ALDONA

– Joslu pelargonijas slimo ar pelēko puvi. Ja puķes neaug zem nojumes un vasara ir nokrišņiem bagāta, ziedi tiek sadauzīti, saķep, neatveras, sapūst, – saka zemnieku saimniecības “Bites” īpašniece Agita Bite.

Pelargonijas var audzēt dārzā – gan dobēs, gan toveros, taču ziedi jāsargā no ilgstoša lietus. Slimību veicina pārlieku liels mitrums, un ūdens pārbagātība īpaši bīstama ir vēsās dienās. Jo lielāki un gaišāki pelargonijas ziedi, jo neglītāk tie izskatās lietainās vasarās. Šā iemesla dēļ šķirnes ar baltiem ziediem ieteicams audzēt uz balkoniem, kur tās neskar lietus. Latvijā nav tāds klimats kā Dienvideiropā, tāpēc ļoti pildīto ziedkopu šķirnes nezied tik grezni visās vasarās (tām īpaši nepatīk vēss, mitrs laiks), kā redzams katalogā, un tās apdraud sēņu slimības.

Selekcionāri radījuši daudz jaunu pelargoniju šķirņu, piemēram, ‘Americana’, ‘Classic’, ‘Compact Line’, ‘Tango’, kas piemērotas karstiem laika apstākļiem un ko var izstādīt puķu dobēs. Augšanas apstākļu ziņā šīs joslu pelargonijas nav izvēlīgas.

Lai neizplatītos slimības un augi izskatītos labi, jāievēro tīrība – bojātās un atmirušās lapas regulāri jāizlauž, bet vecie ziedi laikus jāizplūc kopā ar visu kātiņu. Augi pret pelēko puvi jāmiglo ar 0,1–0,12% preparātu Svičs 62,5 (apstrādi atkārto pēc 14 dienām; šis ir otrās reģistrācijas klases preparāts, kas nopērkams tikai palielos 0,3 kg iepakojumos) vai Dithane, deva – 60 g/10 l ūdens (atkārtoti apsmidzina pēc septiņām dienām).

Intensīvas augšanas periodā, no pavasara līdz vēlam rudenim, pelargonijas regulāri laista, bet nedrīkst pārspīlēt. Pelargoniju sakņu kamolam jābūt vienmērīgi mitram.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+