Apbrīno

Slikto mammu jaunā dzīve 16

Publicitātes foto

Kases grāvēju “Paģiras” un “Paģiras 2” scenārija autoriem Džonam Lūkasam un Skotam Mūram niezējuši pirksti kaut ko veltīt arī daiļajām dāmām, un tapa cenzējama komēdija par to, kā dzīve pārvēršas pēc iestūrēšanas laulības ostā un bērnu dzemdēšanas. Par spīti klišejām un neesošām pieklājības normām, filma “Sliktās mammas” vāc pieklājīgu kasi, jo galvenās lomas uzticētas labām jaunās paaudzes aktrisēm – arī Milai Kunisai un Kristenai Bellai –, kuras, izraujoties no savas ikdienas, acīmredzot nolēmušas izklaidēties no visas sirds.

Lieliska laulība, interesants darbs, divi brīnišķīgi bērni, skaista māja piepilsētā, šķiet – kas gan nekait Eimijai? Taču jau drīz top skaidrs, ka viņa ir līdz nāvei nogurusi no sava laulātā, kurš mājas dzīvē iesaistās vien uz vakariņu notiesāšanu, bērnu skolas uzdevumiem un pusdienu gatavošanas, idiotiskā šefa, kuram idejas kā mājas, bet saprāta – nenieka, un pat suņuka, kurš pašā nepiemērotākajā brīdī jāved pie veterinārārsta, lai glābtu viņa dzīvību. Ak, jā, neiztrūkst arī blondas un vienmēr izsmalcināti ģērbtas sievietes, kura uzņēmusies šefību par bērnu – un arī viņu vecāku – dzīvi skolā, un, ja viņa kaut ko ir nolēmusi, tad tā arī būs. Līdz mirklim, kad Eimija sadusmojas un kādā vakarā kopā ar tādām pašām bēdumāsām nonāk dzertuvē, lai atlaistu bremzes. Taču tas ir tikai sākums viņu jaunajā dzīvē.

Filmu – un, protams, arī grāmatu – par sievietēm, kuras vienas pašas velk savu dzīvi, ir simtiem un tūkstošiem, un “Sliktās mammas” pēc labas gaumes kritērijiem pat nebūtu tajā pieminamas, jo filma nudien nav baudāma – ne jēlie jociņi un absolūti liekās, pat pazemojošās situācijas, nedz pārāk paredzamās beigas, taču izklaides industrijas izaudzinātā paaudze smejas par visu, ko tai demonstrē, arī par bezsaturīgiem darbiem, kuru labākā daļa ir beigu titri. “Slikto mammu” gadījumā tie piešķir realitāti, jo to laikā uz ekrāna parādās filmas zvaigznes kopā ar savām mammām, daloties kopīgās atmiņās par laikiem, kad zāle bija zaļākā. Taču psihoterapeites novērtējums Eimijas un viņas vīra laulībai ir pilnībā attiecināms uz visu filmu – tā nudien ir neglābjama katastrofa.

 

UZZIŅA:

“Sliktās mammas”/”Bad Moms”

ASV, 2016.

Režisori:

Lomās: Mila Kunisa, Kristena Bella, Ketrīna Hāna, Kristīna Eplgeita, Džeida Pinketa Smita, Annija Mumolo, Džejs Hernandezs, Deivids Voltons, Marta Stjuarte, Keša

No 12. augusta “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”

LA.lv