×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
27. marts, 2015
Drukāt

Slikts tas kareivis, kas nesapņo kļūt par ģenerāli. Saruna ar Augustu Brigmani (42)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

“Latvijas Avīzē” pirms sestdien paredzētā Latvijas Zemnieku savienības kongresa viesojās Augusts Brigmanis, kurš atkārtoti kandidēšot LZS priekšsēdētāja amatam. Taču sarunu redakcijā Voldemārs Krustiņš un Egils Līcītis sāka ar noskaidrošanu, kāda loma un kādas domas Saeimas ZZS frakcijai ir Valsts prezidenta vēlēšanu sakarā.

V. Krustiņš: – Nesīsiet tālāk Kārļa Ulmaņa partijas karogu?

A. Brigmanis: – Var dažādi vērtēt Kārļa Ulmaņa paveikto, kritizēt par nepretošanos 1940. gadā, bet, kas to zina, kā būtu, dodot pavēli šaut. Varbūt mēs ar jums šodien nemaz te nesēdētu un nerunātu. Ar partijas karogu labas lietas notikušas tiešā nozīmē. Uz kongresu izgatavots jauns karogs, veco bija pārāk skāris laikazobs. To, kas iznests cauri laikiem, nodosim glabāšanā “Pikšās”, celsim augšā jauno, kas ir identisks Ulmaņa partijā uzvilktajam.

– Labi, ka atgādināt, ka bija tāds prezidents Ulmanis, kaut citi to netur par īsti likumīgu. Kā rit pašreizējie sagatavošanās darbi Valsts prezidenta vēlēšanām? Šim amatam meklē kandidātu kā pazudušu naudu!

– Teikšu kā pie bikts. Neslēpšu, ka regulāri tiekos ar pašreizējo Valsts prezidentu. Jāsaprot, kāda tā dzīve būs, ko domā Andris Bērziņš pats. Viņš ir pārdomās, atbildi dos apmēram 7. – 10. aprīlī, un tā būs robežšķirtne, izvēloties amata kandidātu Rīgas pilij. Ja viņš pateiks “jā”, virzīsim Bērziņa kungu atkārtotai kandidēšanai neatkarīgi no tā, ko teiks pārējās Saeimā pārstāvētajās partijās. Tas ir izlemts. Jāsaprot, ka šajā brīdī Bērziņam balsu nav pietiekami. Koalīcijas kolēģi kuluāros atzinuši – “Vienotībā” un Nacionālajā apvienībā balsis dalās. Tur ir deputāti, kas balsotu par pašreizējo prezidentu, un ir tie, kas kategoriski pret. Nav rēķināts, cik pievienotos mūsu balsojumam, taču – mazāk, nekā vajadzētu. Esmu vairākkārt ieteicis Bērziņa kungam izrunāties ar “Vienotības” un NA frakcijām, tikt skaidrībā, jo, gūstot pilnīgu pārliecību par atbalstu, viņš startēs vēlēšanās. Bet tas, protams, būs paša Bērziņa lēmums.

– Kur te demokrātija un dūša! Kam jāgaida kādas garantijas vēstules, kad katram deputātam ir tiesības brīvi izšķirties, par ko balsot!

– Nevarēšu Andra Bērziņa vietā atbildēt…

– Runa ir, ka viņam vajadzētu droši un skaidri “iziet ārā” un pieteikt savu vārdu.

– Manuprāt, ja Andris Bērziņš ļoti, ļoti gribētu vēlreiz kandidēt par prezidentu, visticamāk, tā arī darītu. Taču, skatoties patiesībai acīs, man liekas, ka viņš nav tas, kurš īpaši raujas pēc amata.

– Raujas vai neraujas, bet Saeimā nevēlēs “koalīcijas” prezidentu. Vēlēs Latvijas prezidentu! Lai, teiksim, ceturtdaļa “Vienotības” nepiekrīt, ka Bērziņš būtu prezidents, bet citiem arī ir tiesības balsot – Sudrabas partijas deputātiem un pārējiem. Izvirzītais Bondars varētu samierināties ar Ministru prezidenta amatu un piekrist, ka Bērziņš turpina prezidenta pienākumus. Kāda vaina?

– Protams. Jums ir taisnība. Tomēr nevaru ielīst prezidenta galvā un pateikt, ko viņš turpmākajās dzīves gaitās uzskatīs par prioritāti. Iepriekš prezidents Zatlers burtiski alka, cīnījās otrreiz dabūt amatu, tagad Bērziņa sarunu vešana un tonis ir krietni atturīgāks. Doma ir – es jums neuzbāžos. Ja deputātu vairākums uzskatītu, ka viņš kā prezidents arī turpmāk vajadzīgs Latvijai, tad, jā, Bērziņš būtu gatavs startēt. Nu, gaidīsim prezidenta viedokli.

– Un lai viņš nebīstas no muļķīgas apkārt runāšanas!

– Domāju, ka Bērziņu varētu ievēlēt arī bez īpašas sarunāšanas, jo viņš nav uzstājis – dodiet man garantētas balsis! Skaidrs, ka katrs pretendents vēlētos drošu vairākumu, loģiski. Taču tad, kad palūkojos, kādi ir atlikušie kandidāti, kad jūtu, kāds ir Saeimas noskaņojums, man Bērziņa izredzes šai kontekstā nepavisam neliekas zemē metamas.

Pievienot komentāru

Komentāri (42)

 1. Jau bpsen teicu-ZZA problēma ir karogā-Baltābola lapiņas vietā ir “”zaķķāposts””-brīvmūrnieku simbols.Tātad problēma ir ideoloģiska un morāla arī,bet par to negrīb “‘piedomāt””.

 2. Nepareizi izteicāties – slikts tas partijas sekretārs, kas negrib kļūt par PSKP ģeneralsekretāru

 3. … Siem … nu butu laiks aiziet atputa, ne komentet par nakama VP kanditaturu … un but laimigiem, ka latviesiem piemit vinu pasu iznicinosa ipasiba: TOLERNCE PRET VINAS UZMETEJIEM bez izkaidrojuma …

  … Laiks pieradijis, ka nakosas LR vadibai janak no nezombetas jaunas paaaudzes … un tiem jaunakiem gados partijas biedriem kuri censas izlabot savas jauniba pielaistas ideologiskas kludas, japierada POLITISKA KATARSIS BRIZA sasniegsana … citiem vardiem sakot priekszimiga PUBLISKA ALEKSEJEVACIJA … !

 4. bet nu vai tie “padomju komunisti” nav reta “suga”, – ja jau tie varējuši Ulmani nošaut, bet viņa karogu paņemt un vicināt tā, itkā šie būtu bijuši Ulmaņa līdzgaitnieki…!

 5. “Latvijā atkal plivinās sarkanbaltsarkano karogu, bet pie varas būs komunisti. Tas ilgs vairākus gadus. Komunisti nedarbosies latviešu tautai, bet krievu interesēs. Daudz būs runu par brīvību un neatkarību.Tas būs tukšas muldēšanas laiks. Joprojām būs tas pats viss sliktais pret latviešiem. Komunisti padarīs latviešus plikus un nabagus. Paši viņi savāks lielas vērtības. Tās iegūs krievi un žīdi. Tās nebūs godīgā ceļā iegūtas vērtības.Tad- es nevaru pateikt, kā tas iznāks- bet viņi būs spiesti atdot visu atņemto latviešiem atpakaļ. Būs milzīgs pasaules spiediens- krievi un visi svešie dabūs braukt prom”… . Finks precīzi aprakstijis pašreiz notiekošo, bankas Baltija, parex, tagad citadele kuru pirkām par miljardu latu, pārdodam par 70 miljoniem EUR, ar nodokļu maksātāju naudu apmaksājam metalurga parādus, tie kuri pelna miljonus var nemaksāt nodokļus, gan bei un tiem līdzīgie

 6. Nu,Brigmaņa kungs,es biju par jums labākās domās,bet izgaisa šīs domas līdz ar to,ka esat Berziņa pakalpiņš,pasakiet tautai,ko tad viņš ir labu izdarījis tautas labā? Mēs esam piedzīvojuši kaunu un negodu ar viņa uzvedību un nemākulību,Brigmaņa kungs ir tuvs Bēziņa silei,kauns par jums abiem …

 7. ATKAL ievēlēja SAEIMĀ ZZS… Ir taču DAUDZ vēlētāju, kas vēl joprojam balso par šo partiju un tā arī līdz šim NAV izdarījuši NEKĀDU analīzi vai PAKUSTINĀJUSI SMADZENES PAGĀTNES VIRZIENĀ UN SASUMMĒJUŠI TOS LABOS DARBUS , KO TAD PA VISIEM ATJAUNOTNES GADIEM ŠĪ PARTIJA LATVIJAS LABĀ IR PAVEIKUSI????? Tādas uzskaites NAV!!! Viņi pat neatceras, ka ZZS VIENMĒR pieliek roku valdību gāšanā un saspīlējuma radīšanā… Tagad jau nav labāk!!! Vai tad SAEIMĀ JŪTAM ZZS LABOS DARBUS? VISS RUNĀŠANAS LĪMENĪ! VISAS CITAS PARTIJAS VAINĪGAS, VIENĪGI ZZS BALTA UN PŪKAINA…Ja vajag balsot Saeimā par kaut ko nopietnu un valstij vajadzīgu, nebalso tāpat kā SC, NSL… VISI UZ VIENAS NOTS!?? KAMĒR būs kā saka komentētājs – tādi esam- NEKAS NEMAINĪSIES…

 8. LATVIJĀ LUMPEŅU VĒL PIETIEK ! TO LABI SAPROT LEMBERGS UN VIŅA KABATAS PARTIJA – ZZS . BRĪNOS PAR LATVIEŠU STULBUMU !

 9. Sernīlais kompartijietis Brigmanis nu ir ievēlēts, lai izpildītu pavēles.Tas, ka LZS ir dabujusi tādus reitingus, norāda uz to, ka to vēlē zemākie lauku lumpenu un bijušo kompartijiešu sīkfunkcionāru slāņi. Domāju, ka Latvijas valsts beigu cēliens ir sācies.

 10. par ģenerāli jau gribas tikt,bet kuram ģenerālim ir interesējis zaltātu liktenis,ja lielgabalgaļa pietiek

 11. komunts brigmanis Atbildēt

  atbalsta komunistu berzinu,…čūskkaavi-izsiteeju….eiropas pazobeles lumpeni var priecaties

 12. “– Zatlera kungs grāmatā atminas, ka prezidents rosinājis vismaz Dūklava kungu pieņemt par ministru.
  – Kas tā par grāmatu? Zatlers kaut ko izdevis? Lauku zēni nelasa tik augstu kungu grāmatas.”
  “Lauku” vai “Lemberga”? Jo uz “Lauku” īstenībā pretenzijas zaudētas jau sen.
  Un, ja politiķis nav pazīstams ar tāda veida rakstiem, tad viņš nemaz nav politiķis, tikai politikā izsūtāmais zēns, kurš vērtējumu izprasa saimniekam.

 13. Kompartijas skola ir uz mūžu. Vienmēr gatavs cīņā par pskp lietu.

 14. Ir armijas ģenerāļi; ir kāzu ģenerāļi. Šis, šķiet, ir tribīnes ģenerālis – tribīnē dzimis un tribīnē sevi valstij atdos …

  • Krievijā viens maijors jau kļuvis par ģenerāli. Jā ir ģenerālis tad jākaro. To arī, it kā, gudrā tauta ir izvēlējusi. Mums tādu vajag? Bet mums nav dabas bagātību uz ko parazitēt.

 15. Varbūt ir pienācis laiks saprast, ka prezidents ir palags, kas aizklāts priekšā patiesai varai un sākt sarunu par prezidenta institūcijas lietderību.

 16. Slikts tas cilvēks, kas neapzinās savas robežas.

 17. Šitais Brigmanis,Saldus raj.kompartijas 1.sekretārs jau nu varēja paklusēt un beidzot vākties uz aizkrāsni,ir jau vēl kas atceras viņa “varoņdarbus” Kalpaka sakarā. Bet nu tagad svēts kā pats pāvests. Vai tiešām mēs esam tik naivi?

 18. Vienus no pirmajiem,kad 1940. g. Psrs okupēja Latviju, kurus iznícināja PSKP soda ekspedícija Nkvd izskatā, bija tieši Zemnieku savieníbas biedri.Pēc kara Pskp jebkuru “zemniecíbas” pazími likvidēja jau saknē, izsútot tautas darbígāko daļu,kurus nosauca par ” kulakiem” un sadzina visus kolhozos.Biedrs Augusts Brigmanis jau vēlāk bija noziedzígās pskp viens no augstajiem vadítājiem Latvijā. Nav bijušo- teicis puķins.Zemnieku savieníbas nosaukuma piesavināšanās, kompartijas funkcionāriem dibinot savu partijas filiāli, ir ciniska un ņirdzíga par ísto Zemnieku savieníbu, kuru reiz šo priekšteči iznícināja.Kaut kad Augusts atcerēsies par Kalpaka piemiņas vietas zaimošanu,kad šis Saldú vienígo un pareizo partiju vadíja?

  • Pārbūves sākumā,kompartijas kangari darija visu,lai lauksaimniecību iznīcinātu,jo Latvija ir agrāra valsts.Tāpēc jau lauku sētas ir tik daudz tukšas un veseli ciemu nosaukumi ir pazuduši no kartes.

 19. Saldus kompar†ijas sekre†ārs un mēslu vedējs konformkomunis†s Brigmanis izplatās!

 20. Vai labs bij ģenerālis aptraipot Kalpaka pieminekli?ZZS cukurfabriku likvidētāj partija,sen laiks Brikmanim,Berjozkinam noiet no skatuves nevis ar putām uz lūpām tukšu gvelzt.Skolas tiek slēgtas un lauki paliek tukši.

 21. Ar mēsliem aptraipīt Kalpaka pieminekli,tas generāļu cienīgs darbs.

 22. LA atkal sarkanos reklamē?

 23. Augustam vēl viss ir priekšā ! Arī vēlme kļūt par ģenerāli ,jo viņš s a v ē j o s (?) nenodod…Mjā,kāds savā grāmatā,kuru nelasa “lauku puikas ” arī izsakās par Augusta “savējiem “,tas ir par stipendiātiem…

 24. Brigmans un Lembergs ir vecie kompartijas biedri, kas turas kopā, ka zāģa zobi pie tēva rīkles, es šeit domāju Latviju. Man nebūs brīnums ka šo divu partiju kangari ( Zaļie un Zemnieki) kādā brīdi piesviedīsies Putina partijas Vienota Krievija SC partijai. Iepriekš tas ir jau piedzīvots.

 25. ZZS normala partija bez liekiem kašķiem virzās uz mērķi . Krauze A un J Dūklavs ja tiks ievēlēti būtu jauki

 26. “Lauki tukšojas par spīti politikai. Saruna ar VARAM vadītāju Kasparu Gerhardu.” (LA,10.03.2015.)
  – Cik ilgi vēl “ulmanisti” u.c. “ampelmaņi” ar karodziņiem spēlēs? Vai ta ar 4.maija ceturtdaļgadsimtā nav pietiekoši paspēlējušies?

 27. mums vajag tādu nekādu prezidentu,jo mums jau nav valsts

 28. Brigmanis ir labs karavīrs,par ģenerāli (KP sekretari) bija PSRS laikā un deputātu Latvijas laikā.Rodas jautājums kad viņš bija patiess,vai galvenais ir savtīgas intereses.vienalga kāda vara ka tik man ir labi.

 29. Kādreiz padomju laika armijnieki mēdza jokot: “Vai ziniet, kādēļ pulkvežu dēli nekad neklūs par ģenerāļiem? Tādēļ, ka ģenerāļiem pietiek savu dēlu!”
  Katrā jokā ir zināma daļa patiesības. Padomju laikos bija izveidojusies mafioza blatu sistēma. Un arī šodien Latvijā tā pati padomju režīmam raksturīgā mafiozā sistēma ir saglabājusies, jo režīms jau nekur nav pazudis. Režīms ir tikai pārkrāsojies un kā nevajadzīgu atmetis savu mafiozo attiecību formēšanā izmantoto komunisma ideoloģiju. Un to vecais komunists Brigmanis ļoti labi zin. Viņa teiktais “mūsu laiks vēl ir priekšā” ir tikai tāda uzspēlēta pieticība. Viņu laiki Latvijā vēl nemaz nav beigušies. Viņi turpina valdīt kā valdījuši. Un Bērziņš viņu vajadzībām ir visai atbilstošs prezidents no viņu pašu vidus. Protams, ja vien viņi nebūs izvēlējušies kādu jaunāku, vizuāli pievilcīgāku “tēlu” (purnu). Tautai šeit nav un nevar būt nekādas teikšanas. Bet tā partiju savstarpējā rīvēšanās un to balsu stiķēšana priekš viena vai otra kandidāta ir tikai izrāde priekš tautas. Arī cirkū klauni skatītāju priekšā tēlo it kā nejaušu klupšanu, krišanu, nedrošību, neveiklību, apjukumu un savstarpējus ķīviņus. Kaut īstenībā viss viņu priekšnesums ir smalki izdomāts, aprēķināts un iepriekš iestudēts.

 30. FRISVAGARS BRIGMANIS ABI AR LEMBERGU ULMANA VALDIISANAS LAIKAA SMELTU ARRAAA KEMERTINUS UN LASIITU BINCIKUS.LEMBERGS BUUTU HITLERA LAIKU TRAAPIIJIS TAD JAU ATDUSEETOS AUDRINU KAPOS ,JO HITLERAM ZIIDI UN CIGAANI BIJA VIENAADI.ZIIDI VISMAZ BIJA SKOLOTI UN GUDRI,BET TAADI CIGAANI KAA LEMBERGS ,BIJA NEKAM NEDERIIGI.LEMBERGAM JAAPRASA ,KAAPEEC VINAM NAV LIIKI PIRKSTI,KAA TAS PARASTI IR CIGAANIEM.

 31. Man patīk pēdējais LA jautājums:”Kā bijušais kompartijas 1. sekretārs VĒRTĒ Mūrnieces kundzi no
  NA savā amatā? Pat pēc 25 gadiem nevar iztikt bez kompartijas 1.sekretāra akcepta! Bet nezin kāpēc neviens žurnālists neuzdod jautājumu, ko šis 1. sekretārs sēdēdams Saeimā ir labu devis Latvijai? Sarkanais tandēms Lembergs-Brigmanis turpina rullēt un caur ZZS nodrošina oranžo varas pēctecību
  valstī!

  • Kārli ,es gan zinu ko labu Latvijai devis BRIGMANIS UN Z Z Z -viņi vienmēr sola paaugstināt pensijas .
   Vēlēšanas paiet un visu aizmirst un neliekas par pensionāriem ne zinis . Tagad Z Z S partijā redzam arī Siliņa kungu , kurš agrāk aizstāvēja pensionārus ,jo vadīja Pensionāru Federāciju [aktīvi darbojās , aizstāvēja pensionārus un aicināja uz piketiem ] . Vēlēšanas pagājuša – daudzi pensionāri nomiruši un Siliņa kungs var mierīgi sēdēt Saeimā un atpūsties [ to mēs redzam televīzijas ziņās ].Nevienam nav ne kauna ne goda vēlētāju priekšā .

 32. prezidenta atklātu vēlēšanu – A.Brigmanis ir ļoti apmierināts, ka viss notiek kā pa ķešu. Tā Grigule A.Bērziņu iebīdīja, tā viņa pati Eiroparlamentā iekļuva.
  Tā D.Reizniece Ozola slavē Lembergu un iestājas pret eiro.
  Tā kopā ar Saskaņu kombinē jauno prezidentu.
  Tas nekas, ko Krievijas TV runā par NATO Lembergs, vienā balsī ar Gapoņenko.
  Patiešām nesaprotu, kā var uzticēties ZZS.
  Pareizticīgo Latvijas galva lūdz A.Bērziņu 2X kandidēt.
  Pareizticīgie un Putina partija organizē Latvijas prezidenta ievēlēšanu zem ZZS un Saskaņas spārna?

  • … un kā šis komunists izsmej lauciniekus: “Lauku zēni nelasa tik augstu kungu grāmatas”. Vai tiešām viņam taisnība, jo tiek tak nemitīgi ievēlēts?!

 33. Vai šis cilvēks,komūnas partijas Saldus sekretārs,nebija tas kas lika aizrakt ceļu uz Pikšām? Kamēr šitie būs pie varas Latvijai izaugsmi neredzēt.

 34. Komunists par komunistu! Ideāli! Nedod Dievs, ka būs kāds gudrāks, kurš prasīs zināšanas un darbu arī no pārējiem, nevis atsēdēšanu un savu lietu “kārtošanu”. Kamēr šie komunisti būs Latvijas parlamentā, nekas nemainīsies. Bēziņš, Brigmanis, Lembergs – tā ir stagnācija, nekompetence un intrigas. Ar šiem ZZS brezēm Latvijai nav nākotnes.

  • Nemainīsies nekas, kamēr Latvijā būs tik daudz vientiesīgu cilvēku, kas uzķersies uz šādu brigmaņu āķa.
   Nekas nemainīsies, kamēr cilvēki domās, ka zagt ir labi, ja no zagļu dzīru galda kaut ko atmet arī viņiem.
   Nekas nemainīsies, kamēr cilvēki ticēs šādu populistu solījumiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+