×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
27. maijs, 2013
Drukāt

Slimības lapa

Foto - LETAFoto - LETA

Vai tad, ja darbā notiek nelaimes gadījums, slimības lapu apmaksā simtprocentīgi?
 Rasma Liepājā

 

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte Solvita Sukure skaidro, ka šajā gadījumā jāņem vērā likuma “Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām” 7. panta pirmās daļas 5. punkts un 19. panta trešās daļas 1. punkts, kā arī likuma “Par valsts pensiju un valsts pabalstu izmaksu laika periodā no 2009. gada līdz 2014. gadam” 12. pants.

Darba devējam, pamatojoties uz darba nespējas lapu sakarā ar nelaimes gadījumu darbā, ir pienākums izmaksāt darbiniekam slimības naudu par pirmajām 10 kalendārajām dienām ne mazāk kā 80 procentu apjomā no mēneša vidējās izpeļņas. No 11. slimības dienas VSAA piešķir slimības pabalstu – 80 procentu apjomā no vidējās apdrošināšanas iemaksu algas.

Atgādinām, ka darbiniekam vidējo apdrošināšanas iemaksu algu aprēķina par 12 kalendāro mēnešu periodu, kas beidzas divus mēnešus pirms tā mēneša, kad iestājusies pārejoša darba nespēja.

Jāņem vērā, ka piešķirto slimības pabalstu līdz 2014. gada 31. decembrim izmaksā šādā apmērā:

• ja piešķirtais pabalsts vienā kalendāra dienā ir līdz 11,51 latam (ieskaitot) – piešķirtajā apmērā;

• ja piešķirtais pabalsts vienā kalendāra dienā pārsniedz 11,51 latu – par vienu kalendāra dienu izmaksā 11,51 latu un 50 procentus no piešķirtā pabalsta summas, kas vienā kalendāra dienā pārsniedz 11,51 latu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+