×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
27. marts, 2017
Drukāt

Slimnīcā nogādā mazus bērnus, kurus māte vienus ieslēgusi dzīvoklī

Bērns. Foto - RPPBērns. Foto - RPP

Ilustratīvs attēls

Iereibusi māte Rīgā dzīvoklī bez uzraudzības atstājusi divus mazus bērnus. Mediķi mazos nogādājuši slimnīcā, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

25. marta vakarā likumsargi saņēma informāciju par kādu dzīvokli Maskavas ielā, kur bez uzraudzības ir atstāti divi mazi bērni. Uz notikuma vietu nekavējoties tika nosūtīta ekipāža.

Ierodoties norādītajā adresē, sastapts izsaucējs, kurš paskaidroja, ka viņam kopā ar civilsievu ir gadu veca meita. Sievietei ir arī sešus gadus vecs dēls no pirmās laulības. Abi bērni esot atstāti vieni paši dzīvoklī. Vīrietis pastāstīja, ka pirms aiziešanas dzīvokļa atslēgas atstājis civilsievai, tāpēc pats netiekot mājvietā. Sarunas laikā no izsaucēja bija jūtama spēcīga alkohola smaka.

Policisti otrpus durvīm izdzirdēja vienu no bērniem. Sešus gadus vecais zēns paskaidroja, ka māte mājās atslēgas nav atstājusi un, iespējams, aizgājusi uz veikalu pakaļ cigaretēm. Jautājot par mazo māsiņu, puika paskaidroja, ka māsa guļot. No vīrieša noskaidrots bērnu mātes tālruņa numurs. Policisti sievietei vairākkārtīgi zvanīja, taču tālrunis bija izslēgts.

Tikmēr iereibušais vīrietis sazvanīja civilsievas tēvu, kuram izskaidrota esošā situācija. Vectēvs solījās nekavējoties ierasties pie mazbērniem un atslēgt dzīvokļa durvis.

Pēc brīža ieradās vectēvs, kurš atslēdza dzīvokļa durvis un pastāstīja, ka pēcpusdienā no nodarbībām mazdēlu atvedis mājās. Tobrīd meita bijusi kopā ar jaunāko bērnu. Vīrietis abus mazbērnus atstājis kopā ar māti un devies uz darbu.

Lai pārliecinātos par bērnu veselības stāvokli izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieki.

Kamēr policisti gaidīja mediķus, mājup pārnāca māte. Sieviete bija acīmredzamā alkohola reibumā, par ko liecināja neskaidrā runa, streipuļošana un alkohola smaka no sievietes izelpas.

Policisti sievietei jautāja, kāpēc mazi bērni ir atstāti bez uzraudzības. Iereibusī māte apgalvoja, ka gājusi uz aptieku, lai nopirktu zāles bērniem. Policisti lūdza uzrādīt pirkumu, taču sieviete izmanīgi aizgājusi uz virtuvi un parādījusi zāles. Policisti norādīja, ka sieviete, atnākot mājās, nav iegājusi virtuvē. Iereibusī māte pieķerta melos sāka uzvesties agresīvi un lamāties ar cieņu aizskarošiem vārdiem.

Abiem vecākiem veiktas alkohola koncentrācijas pārbaudes izelpās. Pārbaužu laikā tēvam konstatēts 2,21 promiļu reibums, savukārt mātei – 2,75 promiļu reibums.

Pēc brīža notikuma vietā ieradās mediķi, kuriem zēns apskates laikā pastāstīja, māte viņam notikuma dienā vairākas reizes iesitusi pa galvu, zīdaini māte notikuma dienā neesot situsi. Mediķi pieņēma lēmumu abus bērnus nogādāt slimnīcā, lai veiktu nepieciešamās pārbaudes.

Ņemot vērā, ka abi vecāki bija stiprā alkohola reibumā un nespēja par bērniem parūpēties, kā arī saņemta informācija par iespējamo vardarbīgu ģimenē, sastādīts lēmums par bērnu pagaidu nošķiršanu no ģimenes.

Mediķi pavadīti līdz ārstniecības iestādei, kur veiktas nepieciešamās pārbaudes. Pēc neilga laika likumsargi saņēma informāciju, ka nopietni veselības traucējumi bērniem nav konstatēti un nav nepieciešamība viņus atstāt slimnīcā. Policisti abus bērnus nogādāja drošā vidē, krīzes centrā.

Lietas materiāli nosūtīti Rīgas Bāriņtiesai, kā arī RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai izvērtēšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+