×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
25. jūlijs, 2014
Drukāt

Slimnīcā nogādā suņu sakostus un kukaiņu sadzeltus cilvēkus

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Vakar mediķu palīdzība bijusi nepieciešama trim cilvēkiem, kas cietuši no suņu kodieniem, un diviem, kurus sadzēluši kukaiņi, pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša.

Kāda sieviete vakar ogojot uzkāpusi uz meža bišu pūžņa, kas viņu sadzēlušas. Sievietei sākusies dzīvībai bīstama alerģiska reakcija – anafilaktiskais šoks, un viņa nogādāta slimnīcā.

Savukārt 20 gadus vecu sievieti sadzēlusi lapsene. Sievietei jau agrāk bijusi alerģiska reakcija uz kukaiņu kodumiem, un arī vakar viņai sākusies bīstama alerģiska reakcija – Kvinkes tūska. Arī viņa nogādāta slimnīcā stāvokļa stabilizēšanai.

Mediķu palīdzība bijusi nepieciešam arī trīs cilvēkiem, kurus sakoduši suņi. Zemgalē rokā un kājā kaimiņu suns iekodis sešus gadus vecam puikam. Latgalē sieviete braukusi ar velosipēdu gar kaimiņu māju, un viņai kāju sakodis kaimiņu suns. Kurzemē 85 gadus vecu sievieti sakodis pašas suns. Viņa nogādāta slimnīcā ar kostām brūcēm galvā, kaklā un rokās.

Savukārt kāds 72 gadus vecs vīrietis slimnīcā nokļuvis ar barības vada ķīmisku apdegumu. Viņš ārstiem skaidrojis, ka ēdis ogas un nav zinājis, ka tās iepriekš apstrādātas ar kādu nezināmas izcelsmes ķīmisku vielu.

Pagājušajā naktī kāda sieviete, konsultējoties ar mediķiem pa tālruni, sniegusi neatliekamo palīdzību savam dzīvesbiedram. Vidzemē 52 gadus vecam vīrietim pēc pusnakts kļuvis slikti, viņš zaudējis samaņu. Viņa dzīvesbiedre izsaukusi mediķus, bet, gaidot ierodamies ātro palīdzību un konsultējoties ar mediķiem pa tālruni, viņa veikusi atdzīvināšanas pasākumus. Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde uz izsaukuma vietu ieradusies īsā laikā un turpinājusi atdzīvināšanas pasākumus. Pēc veselības stāvokļa stabilizēšanas vīrietis smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā.

Smagas traumas guvis kāds 37 gadus vecs vīrietis, kurš Latgalē izkritis pa trešā stāva logu. Viņš ar mugurkaula un pēdas lūzumu kā arī šoku nogādāts slimnīcā. Traumu darbā guvis 28 gadus vecs vīrietis, kurš nokritis no 4 metru augstuma. Viņš ar smagu politraumu nogādāts slimnīcā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+