×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
4. jūlijs, 2013
Drukāt

Slimnīcā nogādāti desmit dziesmu svētku dalībnieki

LETALETA

Pagājušajā diennaktī mediķi slimnīcā nogādājuši desmit dziesmu svētku dalībnieku; traumas pārsvarā nav nopietnas, aģentūrai BNS pavēstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Dziesmu svētku dalībnieki slimnīcā pārsvarā nonākuši ar dažādām kāju traumām, vienā gadījumā dalībnieks pārkarsis, bet vairākos gadījumos novēroti jau esošu slimību saasinājumi.

Iestājoties karstākam laikam, mediķi aicina dziesmu un deju svētku dalībniekus un apmeklētājus ievērot atbilstošus piesardzības pasākumus.

Meteorologu prognozes tuvākajām dienām liecina, ka gaisa temperatūra var paaugstināties un laiks kļūs karstāks.

Ja mēģinājumu vai svētku pasākumu laikā svētku dalībniekiem pasliktinās pašsajūta, uzreiz ir jāmeklē mediķu palīdzība, uzsvēra NMPD, piebilstot, ka svētku pasākumu norises vietās dežurēs mediķi. Pirmās palīdzības punktos būs iespēja saņemt palīdzību vienkāršākos gadījumos, piemēram, ja būs nobrāzumi, uzberztas tulznas, sīkas brūces, galvassāpes, asinsspiediens, savukārt neatliekamā medicīniskā palīdzība tiks sniegta speciālās mediķu teltīs un ātrās palīdzības automašīnās.

NMPD atgādināja, ka karstākajās svētku dienās veselība īpaši jāuzmana cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām, un aicināja svētku dalībniekus atvēlēt pietiekamu laiku atpūtai un mieram nakts stundās, lai nerastos veselības problēmas, kas liegtu piedalīties svētku noslēguma koncertos.

XXV Vispārējos latviešu dziesmu un XV deju svētkos piedalās 40 tūktoši dalībnieku – kolektīvi no Latvijas, latviešu diasporas un ārvalstīm.

Svētku kulminācija būs svētdien, 7.jūlijā, kad notiks svētku dalībnieku gājiens un noslēguma koncerts Mežaparkā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+