×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
29. jūlijs, 2014
Drukāt

Slimnīcā nonāk automašīnā pārkarsis zīdainis (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi vakar nogādājuši slimnīcā deviņus mēnešus vecu zīdaini, kuram pēc ilgstošas atrašanās sakarsušā automašīnā kļuvis slikti, tostarp parādījusies augsta temperatūra.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja dienesta pārstāve Inga Vītola, šis nav bijis vienīgais gadījums, kad iedzīvotāji pārkarsuši transportlīdzekļos – vakar tādi bijuši pieci. Divos gadījumos cilvēkiem kļuvis slikti sabiedriskajā transportā, bet trīs – privātajās automašīnās.

Vēl kāds karstuma upuris – 41 gadu vecs vīrietis – ilgstoši strādājis uz jumta un pārkarsis, bet kāda 71 gadu veca sieviete strādājusi dārzā un nepietiekami uzņēmusi šķidrumu. Pārējie ilgi atraušies saulē, tostarp atpūtušies pludmalēs.

Mediķi snieguši palīdzību arī 36 gadus vecam vīrietim Kurzemē, kurš, lecot dīķī uz galvas, atsities pret pamatni un savainojis kakla skriemeļus. Vīrietis bijis alkohola reibumā.

Mediķi atgādina, ka pārkaršana var izraisīt smagus veselības traucējumus un ir bīstama dzīvībai. Ja karstajā laikā pēc uzturēšanās saulē rodas veselības problēmas, jākonsultējas ar savu ģimenes ārstu. Savukārt ārpus ģimenes ārsta darba laika var zvanīt pa ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001, kas darba dienās strādā no plkst.17 līdz plkst.8 no rīta, bet brīvdienās un svētku dienās – visu diennakti. Tomēr, ja veselības stāvoklis pasliktinās un parādās ķermeņa trīcēšana, drebuļi, augsta temperatūra, slikta dūša ar vemšanu, apziņas traucējumi, krampji vai samaņas zudums, jāizsauc NMPD, zvanot pa tālruni 113.

Kopumā NMPD vakar saņēmis 1243 izsaukumus, no tiem 245 bijuši saistīti ar traumu gūšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Stulbie,stulbie,stulbie vecāki! Nu ko lai saka-Gorbatogo mogila izpravit 😉

Draugiem Facebook Twitter Google+