Latvijā
Sabiedrība

Slimnīcā nonāk divgadīgs bērns, kurš saindējies ar metadonu 0

Foto – Karīna Miezāja

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) nonācis divgadīgs bērns, kurš pārdozējis narkotikas, ceturtdien vēstīja raidījuma “LNT Ziņas sešos”.

Bērns bija iedzēris metadonu, ko lieto viņa vecāki, lai ārstētos no narkotiku atkarības.

Šis neilgā laika posmā ir jau otrais gadījums, kad bērni saindējas ar šo stipro medikamentu. Jūnija beigās opiāta tipa narkotisko vielu bija iedzēris arī kāds trīsgadīgs puika. Bērnu slimnīcas mediķi ceļ trauksmi, aicinot pieaugušos glabāt medikamentus bērniem nepieejamā vietā. Notikušās nelaimes gulst tikai un vienīgi uz pašu vecāku sirdsapziņas, kas pret savu atvasi izturējušies bezatbildīgi.

Patlaban slimnīcā esošajam mazulim no metadona iedzeršanas bijusi pilnībā apstājusies elpošana. Ātrās palīdzības mediķiem izdevās bērnu atelpināt un, ievadot medikamentus jeb pretindi, bērna stāvokli izdevies stabilizēt.

“Liekas, ka nelaime šoreiz būs gājusi secen un ar bērniņu viss būs kārtībā. Sekas varēja būt draudošas. Ja neelpo, skābeklis netiek klāt vitāli svarīgiem orgāniem, kuru funkcijas tiek traucētas, īpaši smadzenes, līdz ar to bērns var palikt invalīds. Katrā ziņā to mēs varam kvalificēt kā nolaidību pret bērnu. Nesauksim to par vardarbību, bet kā nolaidību un nevīžīgu attieksmi pret šo mūsu mazo valsts pilsoni,” komentēja BKUS Intensīvās terapijas un anestezioloģijas klīnikas vadītāja Arta Bārzdiņa.

Bērnu slimnīcā gadā vidēji nonāk ap pussimtu mazo pacientu, kuri saindējušies ar dažādiem medikamentiem.

LA.lv