×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. jūlijs, 2014
Drukāt

Slimnīcā nonāk mašīnā pārkarsis mazs bērns

Foto-LETAFoto-LETA

Piektdien, 11.jūlijā, vairākiem cilvēkiem nācies meklēt mediķu palīdzību karstuma dūriena dēļ, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša.

Kādai ģimenei automašīnā atgriežoties no Igaunijas, slikti kļuvis 2,5 gadus vecam puikam, kurš pārkarsušajā mašīnā pie Rīgas robežas zaudējis samaņu. Bērns ar pārkaršanas simptomiem nogādāts slimnīcā.

Zemgalē 46 gadus vecs vīrietis nogādāts slimnīcā ar karstuma dūrienu pēc divu dienu ilgas laivošanas, bet Vidzemē 72 gadus vecs vīrietis pārkarsis pēc ilgstošas strādāšanas dārzā.

Savukārt kāds 20 gadus vecs puisis nogādāts vienā no Kurzemes slimnīcām pēc četru stundu ilgas sauļošanās.

Dienesta mediķi aicina iedzīvotājus ievērot piesardzību karstajās dienās, lai izvairītos no karstuma dūriena. Apstākļos, kad karstums pārsniedz plus 25 grādus, speciālisti aicina iedzīvotājus pēc iespējas mazāk uzturēties tiešā saulē dienas viskarstākajā laikā – no plkst.11 līdz 15, izvēlēties atbilstošu apģērbu, uzņemt pietiekamā daudzumā šķidrumu, kā arī parūpēties par bērniem un sirmgalvjiem.

Kopumā Neatliekamās medicīniskās palīdzības vakar saņēmis 1135 izsaukumus, no kuriem 274 bijuši saistīti ar dažādām traumām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+