×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
8. augusts, 2014
Drukāt

Slimnīcā nonāk ratiņos pārkarsusi mēnesi veca meitenīte (1)

Foto no arhivaFoto no arhiva

Vakar slimnīcā nonākusi mēnesi veca meitenīte, kura pārkarsusi, vairākas stundas noguļot bērnu ratiņos, pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta speciāliste Inga Vītola.

Vītola sacīja, ka bērnam parādījusies ļoti augsta temperatūra. Māte mediķiem teikusi, ka ratiņi bijuši novietoti ēnā, vienlaikus atzīstot, ka ārā bijis karsts.

Ar pārkaršanas pazīmēm vakar slimnīcā nogādāti vēl divi cilvēki – divi septiņus gadus veci bērni, no kuriem viens ilgi uzturējies sakarsušā telpā, bet otrs pavadījis vairākas stundas saulē.

Mediķi devušies palīgā arī dažādos negadījumos cietušajiem. Piemēram, Kurzemē 20 gadus vecs vīrietis darba laikā ar motorzāģi iezāģējis potītē. Viņš mežā vācis zarus un nav pamanījis, ka zāģis ieslēgts stāv zemē.

Citviet Kurzemē 23 gadus vecs vīrietis mājās zāģējis malku un nozāģējis trīs pirkstus.

Latgalē palīdzība sniegta 81 gadu vecai sievietei, kurai vaigā iekodis paziņas suns, bet Zemgalē saņemts izsaukums pie 27 gadus vecas sievietes, kuru kājā sakodis no ķēdes norāvies kaimiņu suns.

Zemgalē palīdzība bijusi nepieciešama arī 60 gadus vecam vīrietim, kurš kāpis uz mājas jumta un nokritis pa trepēm, kad lūzis viens no to pakāpieniem. Vīrietis lauzis pleca kaulu un roku.

Kopumā dienests aizvadītajā diennaktī saņēmis 1198 izsaukumus, no kuriem 230 bijuši saistīti ar dažādām traumām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ieteiktu katrai mammai iebāzt galvu ratu kulbā un paostīt kāds tur gaiss. Ir taču iespēja jumtiņu vienkārši nolaist.

Draugiem Facebook Twitter Google+