×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. decembris, 2012
Drukāt

Slimnīcā šogad nonākuši teju 400 mazuļu ar applaucējumiem

katls_udens_varas_stock

Ātrās palīdzības dienesta mediķi šogad slimnīcās nogādājuši 384 bērnus līdz triju gadu vecumam, kuri mājās pieaugušo klātbūtnē applaucējoties guvuši nopietnus un ilgstoši ārstējamus apdegumus, tādēļ mediķi un bērnu tiesību aizsardzības speciālisti aicina vecākus svētku laikā pievērst pastiprinātu uzmanību bērnu drošībai, lai viņus pasargātu no dažādām traumām, aģentūrai BNS pavēstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Viņa atzina, ka ik gadu ziemas brīvlaikā bērnu traumatisma saraksts ir nemainīgs – kritieni no ragaviņām, slēpēm, paslīdēšana, pirkstu iespiešana durvīs un atvilktnēs, apdegumi, applaucējumi, apdegumi, apgāžot sveci eglītē vai adventes vainagā, aiz neuzmanības iedzerts alkoholisks dzēriens un citas lietas, lai gan to visu bieži vien ir iespējams novērst.

Dati liecina, ka vienas no biežākajām traumām, ko mājās gūst bērni vecumā līdz trim gadiem, ir tieši apdegumi, applaucējoties ar karstu ēdienu, dzērienu vai ūdeni.

“Lūdzam atminēties, ka pieaugušo cilvēku līdzās būšana nekādi bērnus neattur no bīstamām darbībām. Bet vecāku, vecvecāku uzmanība, operatīva reakcija, skaidrojumi par bīstamo situāciju un tās iespējamām sekām var glābt pat viņu dzīvību,” paskaidroja Bukša.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, bērnu slimnīca un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests informatīvā akcijā arī aicinās pieaugušos parūpēties par saviem bērniem un pasargāt viņus no traumām. Akcijas laikā telekompānijā LNT svētku laikā tiks demonstrēts sociālās reklāmas rullītis ar aicinājumu vairāk uzmanīt savus bērnus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+