×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
12. jūlijs, 2015
Drukāt

Slimnīcā vēl atrodas deviņi bērni, kuriem kļuva slikti dziesmu svētku mēģinājumā (3)

Foto-TImurs SubhankulovsFoto-TImurs Subhankulovs

Šobrīd slimnīcā atrodas deviņi bērni, kuriem kļuva slikti noslēguma koncerta “Manā dziesmā tu…” ģenerālmēģinājumā sestdienas vakarā, žurnālistiem svētdienas rītā sasauktajā preses konferencē sacīja svētku rīkotāji.

Ģenerālmēģinājums tika pārtraukts, jo vairāki desmiti bērnu noģība. Savukārt vēlāk tika pieņemts lēmums atcelt svētdienas rītā paredzēto svētku gājienu, lai gan izskan informācija, ka daudzi tajā dosies brīvprātīgi.

Bērnu stāvoklis, kas nogādāti slimnīcā, neesot smags un, visticamāk, pie notikušā vainojams pārgurums, jo bērniem svētku laikā ir daudz lielāka slodze nekā ierasts un, iespējams, viņi pārāk maz izguļas.

Preses brīfingā svētdienas rītā izglītības ministre Mārīte Seile pauda līdzjūtību bērniem, kuriem palika slikti, vecākiem, kuru atvases tika nogādātas slimnīcā, kā arī visiem skatītājiem, kuriem radusies situācija radīja neērtu situāciju.

Seile skaidroja, ka lēmums ar dziesmu svētku gājiena atcelšanu tika pieņemts vēlā naktī, viedokļi par to, vai gājiens atceļams dalījās, jo nebija īsti skaidrs, kas vainojams pie tā, ka vairākiem bērniem palicis slikti.

“Tas ir jautājums par mūsu kā sabiedrības attieksmi,” runājot par lēmumu atcelt svētku gājienu, teica izglītības ministre.

Vienlaikus visi bērni pirms noslēguma koncerta aicināti atpūsties, labi paēst. Tāpat pieaugušie aicināti izvērtēt bērnu stāvokli un gadījumā, ja bērns nejūtas labi, koncertu vērot skatītāju rindās.

Svētku rīkotāji arī noraidīja pārmetumus, ka bērni netika pienācīgi ēdināti un to, ka bērniem bija pārāk maz atpūtas brīžu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. klīst runas ,ka bērniem nav bijis ļauts ņemt līdzi ūdeni…tad kurš vainīgs notikušajā? Nogurums, negulētas naktis vai amatpersonu nolaidība?

  2. vispār jau slimnīcā atrodas vēl deviņi no krietni vairāk bērniem, kuriem kļuva slikti dziesmu svētku mēģinājumā.

  3. Kāda slodze ir mēģinājumos to piedzīvoju pati 2013.gadā ,un neizslēdzu iespēju ka šogad ir tas pats.

Draugiem Facebook Twitter Google+