Latvijā
Sabiedrība

Slimnīcās nogādāti vairāki pārsaluši cilvēki 16

Foto-LETA

Sestdien, 25.februārī, mediķu palīdzība bija nepieciešama vairākiem cilvēkiem, kuri bija guvuši ķermeņa atdzišanu, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša.

Ar ķermeņa atdzišanu un apsaldējumiem aizvadītajā diennaktī mediķu aprūpē kopumā nogādātas četras personas.

Rīgā kāds 67 gadus vecs vīrietis atrasts mājās, guļot zemē. Ierodoties pie cietušā, mediķi viņam konstatēja insultu. Vīrietis uz zemes gulējis, visticamāk, dažas dienas. Cietušais nogādāts slimnīcā ar insultu, kā arī ķermeņa atdzišanu.

Ar insultu un ķermeņa atdzišanu, kā arī abu pēdu apsaldējumiem slimnīcā smagā stāvoklī nogādāta kāda 74 gadus veca sieviete Vidzemē, kuru, guļot zemē, savās mājās atraduši kaimiņi. Kundzes dzīvoklī bijis puspavērts logs.

Mediķu palīdzība bija nepieciešama kādai 76 gadus vecai sievietei Rīgā, kura atrasta, sēžot sniegā. Pēc nezināma laika, kas pavadīts sēžot kupenā, cilvēki sievieti ienesuši kāpņutelpā, un mediķi viņai konstatējuši ķermeņa atdzišanu.

Savukārt Vidzemē kādu 58 gadus vecu, plāni ģērbtu sievieti cilvēki pamanījuši sēžam mājās uz trepēm. Mediķi sievietei konstatēja abu plaukstu un sēžas daļas apsaldējumus, kā arī ķermeņa atdzišanu.

Tāpat vakar vairāki cilvēki guvuši traumas, paslīdot uz slidenām ietvēm, rezultātā gūstot kāju un roku lūzumus, kā arī galvas traumas. Vairums no minētajiem negadījumiem notikuši Rīgas reģionā.

Kopumā aizvadītajā diennaktī mediķi saņēmuši 1279 izsaukumus, no kuriem 256 saistīti ar traumām.

LA.lv