Latvijā
Sabiedrība

Slimnīcās nonāk uz ielām krituši un apsaldējušies cilvēki 16

Foto: NMPD

Slimnīcās nonāk seši uz ielām paslīdējuši un divi nosaluši cilvēki
Rīga, 22.dec., LETA. Vakar slimnīcās tika nogādāti seši cilvēki, kuri guva traumas, paslīdot uz slidenām ietvēm vai trepēm, kā arī divi cilvēki ar hipotermiju jeb ķermeņa atdzišanu, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Sarmīte Skujiņa.

Uz slidenām ietvēm vai trepēm paslīdējušie ir vecumā no 33 līdz 70 gadiem, un viņu vidū ir piecas sievietes un viens vīrietis. Cilvēki galvenokārt guvuši roku, kāju, galvas un muguras traumas.

Tāpat vakar mediķi slimnīcās nogādāja divus cilvēkus ar ķermeņa atdzišanu. Piemēram, Kurzemē 38 gadus vecam vīrietim mediķu palīdzību izsauca garāmgājējs, jo vīrietis gulējis uz zemes. Mediķiem ierodoties, tika konstatēts, ka vīrietis ir alkohola reibumā, kā arī ar mitrām drēbēm mugurā.

Arī otrā ķermeņa atdzišanas gadījumā Vidzemē palīdzību izsauca garāmgājēji, jo 75 gadus vecs vīrietis norādīja, ka jūtas slikti un nevar paiet. Vīrietis slimnīcā tika nogādāts ar vieglu ķermeņa atdzišanu.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi devušies uz 1116 izsaukumiem, no tiem 194 bija saistīti ar dažāda rakstura traumām.

LA.lv