×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
26. oktobris, 2015
Drukāt

Slimnīcas pēc kredītu brīvlaišanas noņems taupības jostu. Bet ko iegūs pacients? (2)

Foto: ShutterstockFoto: Shutterstock

Valdība izpildījusi Veselības ministrijas lūgumu un no Latvijas prezidentūrai neiztērētās naudas 5,7 miljonus piešķīrusi deviņām valsts un divām pašvaldību slimnīcām valsts galvoto kredītu atmaksai. Ministru kabinets nākamgad šim mērķim plāno piešķirt jau lielāku naudas summu – 7,7 miljonus eiro.

Veselības ministrs Guntis Belēvičs iepriekš norādījis, ja valsts nepalīdzēs, tad slimnīcas, kas ņēmušas valsts galvotos kredītus, bankrotēšot viena pēc otras, un nebūtu pareizi, ja slimnīcas “dzītu pacientus maksas pakalpojumu virzienā”, lai iegūtu naudu šo kredītu atmaksai.

Valsts galvotie kredīti, kuru kopsumma ir 200 miljoni eiro, vēl pirms jostas savilkšanas ir piešķirti vienpadsmit slimnīcām. Lai tos atmaksātu līdz 2040. gadam, ik gadu no valsts budžeta būtu nepieciešami septiņi astoņi miljoni eiro.

Ministrija uzskata, ka, slimnīcām no valsts saņemot 5,7 miljonus eiro, ieguvēji būšot pacienti. Kā ieguvums izpaudīsies? Cik lielus parādus atlaidīs Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai, P. Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcai, Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai, Kuldīgas slimnīcai, Ludzas slimnīcai un ko tās varēs izdarīt par ietaupīto naudu? Uzlabos izmeklēšanu, samaksās par pārstrādi, pirks endoskopu, pirks gultas, ieviesīs elektronisko zāļu uzskaiti…

Visu Māras Libekas rakstu lasiet 27. oktobra “Latvijas Avīzē” vai “Latvijas Avīzes” e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ................... Atbildēt

    tā jau ir pacientu nauda, ko sagrūdīs tukšās slimnīcās un tad…………..tās būs jāaizpilda, jo kā tad tukšas un aizpildīs…skalu variants

Draugiem Facebook Twitter Google+