×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. septembris, 2013
Drukāt

Slimnīcu biedrība: Valsts mākslīgajai apaugļošanai dod nesamērīgi lielu finansējumu

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Sadalot veselības aprūpes nozarei šogad papildus piešķirtos 5,2 miljonus latu, atbildīgās amatpersonas nav ņēmušas vērā reālās pacientu vajadzības, uzskata Latvijas Slimnīcu biedrība (LSB).

 

“Tam, ko slimnīcu vadītāji ir prasījuši, lai nodrošinātu valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu Latvijas slimnīcās arī šī gada nogalē un mazinātu rindas uz speciālistu konsultācijām, izmeklējumiem un operācijām finansējums nav piešķirts vai arī ir tikai simbolisks,” norāda LSB pārstāvji.

Viņuprāt, nesamērīgi liels finansējums tiek piešķirts mākslīgajai apaugļošanai un observācijas gultu uzturēšanai.

“Tas, ka papildus nauda tiek piešķirta Mātes un bērna veselības uzlabošanas programmai, ir labi, taču apstākļos, kad tieši bērni gaida rindās uz izmeklējumiem pie speciālistiem un cieš sāpes, šāds finansējuma sadalījums ir nepieņemams,” uzskata LSB vadītājs Jevgēņijs Kalējs.

Tāpat nesamērīgs, LSB ieskatā, ir finansējuma sadalījums ambulatorajiem, stacionārajiem pakalpojumiem un neatliekamajai palīdzībai. Biedrības rīcībā esošā informācija liecina, ka observācijas jeb novērošanas gultām papildus piešķirti teju divi miljoni latu – 1 814 519 lati -, tomēr slimnīcas papildus naudu tam nav lūgušas. Tikmēr sasāpējušajām problēmām – rindu mazināšanai uz izmeklējumiem, speciālistu konsultācijām, onkoloģijas programmai, sirds un asinsvadu slimību ārstēšanai, locītavu protezēšanai – piešķirts vien simbolisks papildinājums.

LSB arī šķiet negodīgi, ka Neatliekamās medicīniskas palīdzības dienestam (NMPD) tiek piešķirts finansējums siltumenerģijas, elektroenerģijas un degvielas iegādes pieauguma izmaksu segšanai un norēķiniem par transporta nomu ar privāto AS “Rīgas Sanitārā transporta bāze”. Savukārt slimnīcām netiek kompensēti minētie sadārdzinājumi un pārskatīti tarifi.

9.oktobrī LSB plāno tikties ar Latvijas reģionu slimnīcu kapitāldaļu turētājiem, lai diskutētu, kā reaģēt uz esošās valdības attieksmi pret veselības aprūpi. Tiks pārrunāta arī iespēja nākamajā gadā neslēgt līgumus ar valsti par neatliekamās un stacionārās palīdzības nodrošināšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+