×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. marts, 2015
Drukāt

Stradiņa slimnīcu glābs ar padomi (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Lai veidotos daudz labāka komunikācija starp P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas mediķiem un vadību, slimnīcā nolemts izveidot medicīnas padomi.

Nākamnedēļ notiks visu ārstniecības struktūru vadītāju kopsapulce, kurā tiks izraudzīti desmit padomes pārstāvji, galvenokārt klīniku vadītāji, pastāstīja “Stradiņu” valdes locekle Anda Čakša. Viņa uzskata, ka slimnīcas attīstības jautājumi, atalgojuma caurspīdīgums, par kuru trūkumu aizrādīts nesen veiktajā auditā, un citas lietas ir jāapspriež kopīgi valdei un pašiem mediķiem. “Vēsturiski šeit kādreiz jau bijusi ideja par šādas padomes veidošanu, diemžēl tā savu darbu nesāka,” atceras Čakša, kas kopā ar otru valdes locekli Normundu Štālu vada slimnīcu, kamēr konkursa kārtībā tiks izraudzīts jaunais valdes priekšsēdētājs.

Vakar slimnīcā viesojās kapitāldaļu turētāja Veselības ministrijas valsts sekretāre Solvita Zvidriņa, lai tiktos ar valdi un profesoriem un pārrunātu gan audita ziņojumā atklātās nepilnības, gan arī jaunā slimnīcas korpusa celtniecības jautājumus. Valde patlaban gatavo plānu, kā novērst nepilnības, sacīja A. Čakša.

Finanšu departamenta audita atzinums liecina, ka Stradiņa slimnīcā ir radušies ievērojami zaudējumi gan saistībā ar pacientu nemaksātajiem rēķiniem, gan arī valsts galvotā kredīta atmaksu. Neesot gūts apstiprinājums, ka valsts galvotais aizdevums tiek izmantots atbilstoši mērķiem, līdz ar to esot radušās šaubas par iekšējās kontroles sistēmu un pārskatos ietverto datu kvalitāti. Finanšu direktors Juris Lācis gan noraidīja vairākus auditora pārmetumus un uzskata, ka auditā ir pieļautas būtiskas neprecizitātes un pat kļūdas. Savukārt atlūgumu uzrakstījušais valdes priekšsēdētājs Dins Šmits secināja, ka viņa piespiedu atbrīvošanai nav nekāda sakara ar slimnīcas finansēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Tā slimnīca ir organizēti izlaupīta – kad VM sāks kaut ko darīt?

 2. Kā dzimtmuižā Atbildēt

  Vai Stradiņi bija tie , kur ministrs amatā ielika savas sirdsdāmas bijušo lauleni kā dižu speciālistu ? Un nekāds interešu konflikts. Gandzīz vai kā Austrumu zemēs, kur klanu rokās visa vara – dara kā grib nekautrējoties .

 3. seriālu vērotājs Atbildēt

  Troksnis ir sacelts, sabiedrība uzjundīta, bet ne par īsto… būs jauna valde … un ar ļaužu urravām īstās rokas droši varēs ķerties pie būves miljarda apgūšanas.

 4. Kada atbildiba bus sadai padomei? nskada

 5. populisti vālē Atbildēt

  Kārtējais gājiens lai atkal sajauktu sistēmu….jo kar var būt labāks kā socgados ieviestā kolektīvā atbildība????????????????????
  Vai sabiedrība tiek uzskatīta par auniem,kuriem visu ko var apsolīt?
  Vakar LTV 1 ministrs tik cēli solīja ka nu tik būs……bet klusums valdīja par sekojošo pamatjautājumu:
  Kad reāli notiks veselības iestāžu pilnīga restrukturizācija ar ” uzpūsto” štatu samazināšanu?
  Vai kādreiz ministrs nevarētu iemācīties izteikties nevis solījumu formā bet konkrēti?
  Diemžēl viņš nespēja atbildēt par iespējamiem daudzmiljonu zaudējumiem būvniecības projektu izstrādēs un pārstrādēs(vecos neizmantojot).Pie tam ministrijā taču darbojas pēctecības principi……bet izskatās ka uzsāk jaunu reformu un pārkārtošanas programmu sen izstrādātās izmetot makulatūrā!Ja jau tās bija neadekvātas tad kāpēc nav neviena materiāla iesniegtu Prokuratūrā pēc Belēviča kunga iniciatīvas????????????par nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu
  Vai ministra kungam nav jaizbeidz atzīt ka kļūdas bija daudz un sistēma bija neekonomiska….tajā pat laikā turpinot iesākto praksi veselības iestāžu administrēšanā un tikai vairākkārtīgi solot un saqkot ka viss jau notiek.
  MĒS TO DZĪVĒ NEREDZAM.
  Tikai viens piemērs:Ja operācijas izmaksas ir ap 1500 eiro tad kāpēc reāli noteikts ka tā maksā tikai 700 eiro?
  Kam jāsedz izdevumi?Kāpēc ministrs šo elementāro jautājumu nedzird vai arī izliekas ka pie tā strādā(nav rezultāta)

 6. Visu varu padomēm! Atbildēt

  Trekno gadu padomes un vadības līgumus slimnīcās,muzejos,kinoteāros,namu pārvaldēs,valsts un pašvaldību aģentūrās,valsts uzņēmumos! Jeb “Divi soļi uz priekšu,viens atpakaļ”!

  • Kārtējais siles paveids un naudas smelšanas mehānisms ar piebildi:BŪS PROFESIONĀĻI AR PIEREDZI….bet klusē un neatzīst ka padome strādās bez samaksas!
   Maksās un kā vēl

 7. Lai dzīvo padomju vara!

Draugiem Facebook Twitter Google+