Slinkumam izpalīdz vārnas…
 0

Ja kaimiņi nav slinki un apsaimniekotāji ir godīgi, tad jau viss ir ideāli. Šāds secinājums rodas, aptaujājot mūsu lasītājus par namu apsaimniekošanu savās daudzdzīvokļu mājās. Vaicāju lasītājiem, kādas ir viņu galvenās prasības pret namu apsaimniekošanas kvalitāti.


Reklāma
Reklāma

 

Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?
Lasīt citas ziņas

Anna Liepiņa Talsos: ”Esmu apmierināta ar apsaimniekotājiem. Piemēram, zāle jau ir nopļauta. Citus gadus tik laikus nenopļāva. Pie nekārtībām jau vainīgi paši cilvēki, nevis apsaimniekotāji. Ja pēc atkritumu izbēršanas neaizver ciet atkritumu tvertnes vāku, tad vārnas atkritumus izmētā. Kaimiņu bērni visu met zemē. Nesot atkritumus lejā, kādam kaut kas izbirst un nesavāc aiz sevis. Ja man kāda pudele saplīstu, man nebūtu grūti savākt. Tāpat ne visi paņem līdzi maisiņu, kad iziet pastaigā ar suni.”

Viktorija Koluža Bauskas novadā: ”Dzīvoju ciematā, apkārtne ir labi sakopta. Mūsu mājai ir divi pastāvīgi darbinieki, kas tīra. Zāli pļauj diezgan bieži. Mājai koki apkārt sastādīti. Nesen trīs dienas ar pārtraukumiem laboja ūdensvadu. Brīdinājumi, ka jāpaņem ūdens, tika izlikti laikus. Man ir autonomā apkure, līdz ar to mums ir zemāka apsaimniekošanas maksa. Tas ir galvenais, jo mana pensija ir 154 lati! Ja tāda paliks, tad jau es, viena pati dzīvojot, tikšu galā. Ar kaimiņiem no citām mājām runājām, ka tiem traucē dzērāji, kas blakus dzīvokļos trokšņo. Paldies Dievam, manas mājas kaimiņi ir solīdi.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Kārlis Verners Rīgā, Kurzemes rajonā: ”Esmu sašutis, ka namu apsaimniekotāji neuzrāda kopējos ūdens un elektrības skaitītāju rādītājus, lai mēs varētu viņus kontrolēt. Esmu daudzas reizes rakstījis uz namu pārvaldi, bet viņi atbild, ka nevarot rēķinā ietilpināt šādus datus. Man ir aizdomas, ka viņi apzināti datus slēpj, lai varētu šmaukties, jo parādu summu gan tie var rēķinā ierakstīt.

 

Apsaimniekotāji cilvēkiem pārmet, ka ūdens rādītāji nesakrīt, bet kā tie var sakrist, ja ūdens rādītāju katrs nolasa citā laikā dotajās piecās dienās? Visiem rādītāji būtu jānolasa vienā laikā. Turklāt tās ir muļķības, ka iedzīvotāji lieto magnētu. Man pašam bijis gadījums, kad man uzstādīja brāķi, jo skaitītājs jau pēc trim mēnešiem apstājās.

 

Neviens nekontrolē, vai skaitītāji strādā un vai tie vispār ir uzstādīti. Kad uz MK noteikumu pamata dabūju no namu pārvaldes datus par visu iedzīvotāju skaitītājiem, izrēķināju, ka atsevišķos dzīvokļos nemaz nav uzstādīts skaitītājs karstajam ūdenim, bet citos vispār nav skaitītāju. Kas attiecas uz pārējiem jautājumiem, nevar sūdzēties. Māja ir sakopta, vienīgi sen nav bijis kosmētiskais remonts, sienas jau apdrupušas, taču ar kaimiņiem nav iespējams vienoties par remontdarbiem. Uz sapulcēm nekad neatnāk vajadzīgie 50 procenti iedzīvotāju.”

Austra Mieriņa Rīgā: ”Mani satrauc tikai ārkārtīgi lielā dārdzība. Dzīvoju klusajā centrā, un mūsu mājai aprēķināja ārkārtīgi lielu nekustamā īpašuma nodokli. Tāpēc apsaimniekošanas maksa varētu būt zemāka. Citādi viss ir labi – sētnieki strādā normāli, zāle nopļauta. Kāpņutelpas ir izremontētas, jo viens uzņēmīgs dzīvokļa īpašnieks noorganizēja, ka sametam naudiņu.”

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.