×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
3. maijs, 2015
Drukāt

Slīteres parka Ceļotāju dienā šogad varēs izzināt dažādas dabas ēdamlietas

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Slīteres nacionālā dabas parka Ceļotāju dienās jūnija sākumā būs iespēja uzzināt par veselībai noderīgām ēdamlietām dabā un par to, no kā pārtiek purvu un mežu radības, aģentūra LETA uzzināja Dabas aizsardzības pārvaldē.

Ceļotāju dienas notiks 6.-7.jūnijā, un tās ir tikai divas dienas gadā, kad interesentiem ir iespēja labu speciālistu vadībā iepazīt Slīteres apkārtnes unikālo vidi un nokļūt vietās, kas ikdienā tūristam nav pieejamas. Šogad Ceļotāju dienām dots nosaukums “Knišels kož, zāl aug, pavārs vār, sanāk draug!”, un tās paies ēdamlietu zīmē. Ikvienam būs iespēja uzzināt par ēdamlietām – kas veselībai ir noderīgāks, par lībiešu kulināro mantojumu, mežu un purvu radību ēdienkarti, kā arī par barošanās ķēdēm dabā.

Pārgājienos Latvijas Dabas muzeja speciāliste Inita Daniēle skaidros, ko ēd sēnes, Ķemeru nacionālā parka eksperts Jānis Šlūke atklās, kurš kuru ēd vecos priežu mežos, bet purvu eksperte Līga Strazdiņa parādīs, kas purvā visus apēd. Kopā ar pētnieku Vili Skuju būs iespēja līdzenuma malā meklēt ēdājus un ēdamos, bet “Ūšu” saimniece Dženeta Marinska stāstīs par Kolkas zivsaimniecības vēsturi un piedāvās degustēt šprotes. Lībiešu kultūrvides eksperts Edgars Millers vedīs pa Mazirbes līvu takām, bet vides gide Ina Brauna aicinās doties pa kangaru mugurām pētīt dižpriedes.

Velobraucējiem tiks piedāvāti divi velomaršruti. Sestdien, 6.jūnijā, Kolkas pusē – pa lībiešu ciemiem un gar kādreizējā Dieviņezera krastu, svētdien – ap Dundagu. Būs laivu braucieni uz Kolkas bāku, pa Irbes upi un jūru. Dažādu ēdamlietu garšošana un darbnīcas būs arī Mazirbē, Lībiešu tautas namā, kā arī Šlīteres bākas pagalmā.

Lielākā daļa pasākumu notiks Kolkas un Mazirbes apkārtnē, arī Šlīterē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+