×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2015
Drukāt

Šlokenbekā Lieldienu svinētājus gaidīs pats Lieldienu zaķis

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Svētdien, 5. aprīlī, plkst. 11 Smārdes Vēja dārzā Lieldienas ieskandinās kopā ar zaķi Robi, biti Zumzīti, Smārdes skolas bērnu tautas deju kolektīvu un folkloras kopu “Milzkalnieki”, portālam LA.lv pastāstīja Šlokenbekas muižas administrācijas pārstāve Daiga Osīte.

“Šajā gadā Smārdes Vēju dārzam pats Lieldienu Zaķis ar ratiem ved speciāli gatavotas milzīgas un košas Lieldienu olas. Bet, viena ola zaķa ratos steigā palikusi nekrāsota, tādēļ garausis sauc smārdeniekus un viesus 5. aprīlī nākt palīgos, lai ola tiktu pie raibām un košām krāsām,” aicina Osīte.

Smārdes pamatskolas 1. – 4. klašu skolēni kopā ar saviem skolotājiem čakli sadarinājuši raibu raibās olas, kuras tiks sasēdinātas koku zaros.

Zaķis Robis un bite Zumzīte cienās ar garšīgo Lieldienu tēju un aicinās pašās jautrākajās rotaļās. Ja līdzi būs paņēmušās pašu raibi krāsotās olas, varēsiet uzrīkot olu kaujas ar kaimiņu, draugu vai arī piedalīties azartiskā olu ripināšanas sacensībā.

Ieeja pasākumā bezmaksas.

Pēc svētku ieskandināšanas Vēja dārzā Lieldienu jandāliņš no plkst. 13 līdz 18 ies vaļā Šlokenbekas muižā, stāsta Osīte. “Muižas pagalms šajā dienā pārvērtīsies par nelielu, improvizētu Zoodārzu – truši, vistas, kazas, nūtrijas, pundurcūciņas un citi dzīvnieki ir gatavi jūs priecēt visa pasākuma garumā. Gan lielie, gan arī mazie apmeklētāji varēs doties nelielā izjādē ar zirgu vai poniju. Savu mini zoo un kaimiņu mīluļus izrādīt laipni atsaucās Igors un Zaiga Ivanovi,” stāsta muižas administrācijas pārstāve.

Darbosies mājražotāju un amatnieku tirdziņš, kurā būs iespēja iegādāties dažādas garšīgas, veselīgas, interesantas un skaistas lietas.

Arī Šlokenbekas muižā īpašas Lieldienu rotaļas un dančus mācīs zaķis Robis un bite Zumzīte, tāpat bērni varēs darboties radošajās darbnīcās.

“Ja šajās Lieldienās Tev būs izdevies nokrāsot kādu interesantu olu, tad to noteikti jāņem līdzi un jānodod izstādē, lai arī citi to varētu apskatīt. Iespējams, ka Tu būsi to trīs laimīgo skaitā, kuru darinātās olas tiks atzītas par visinteresantākajām un tiksi apbalvots,” teic Osīte.

Šlokenbekas muižā uz Lieldienām tiek liktas šūpoles, virpots Lieldienu labo ticējumu rats, gatavotas jaunas interesantas koka spēles, top piecus metrus augsts Umurkumura stabs, uzkāpšana kurā tiks atalgota ar vērtīgām balvām.

Visu sarīkojuma laiku Šlokenbekas muižā ar priekšnesumiem priecēs Smārdes skolas bērnu tautas deju kolektīvs, vidējās paaudzes deju kolektīvi “Solis” un “Brīze” , folkloras kopa “Milzkalnieki” , bērnu popgrupa “Punktiņi” un citi kolektīvi.

Ieeja pasākumā 1 eiro. Mazajiem apmeklētājiem, kuri varēs ieiet pa “Zaķa vārtiem”, ieeja pasākumā bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+