Slovākija aizsūta mājās kanādiešus 0

Pasaules čempionāta ceturtdaļfināls sācies ar sensāciju – ar milzu grūtībā izslēgšanas spēlēs iekļuvusī Slovākija ar 4:3 pārspēja Kanādu.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 107

Tradicionālā kanādiešu pirmo minūšu ofensīva šoreiz tika nogulāte un sākas tikai ap pirmās trešdaļas vidu. Tobrīd rezultāts jau bija 0:2 – slovāki savas nedaudzās iespējas bija pārvērtuši divos vārtu guvumos.

Pirmās trešdaļas izskaņā kanādieši vienus vārtus atguva, otrajā periodā viņu dominance turpinājkās un tika panākta 3:2 vadība. Šķita, ka viss notiek pēc hokeja dzimtenes sūtņu scenārija, taču pašpārliecinātība kopā ar disciplīnas trūkumu maksāja ļoti dārgi. 54. minūtē slovāki panāca neizšķirtu. 58. minūtē īstu lača pakalpojumu Kanādai veica Raiens Geclafs – viņa sitiens ar celi pa celi savulaik Rīgā spēlējušajam slovākam Jurajam Mikušam pelnīti tika traktēts kā lielais 5+20 minūšu sods. Jau pēc četrām sekundēm Slovākija izmantoja vairākumu (Handzušs), bet kanādiešiem atlikušās divarpus minūtes bija jāmēģina atspēlēties, esot mazākumā. Neizdevās un pirmā ceturtdaļfinālu sensācija ir notikusi.

Kanāda – Slovākija 3:4 (1:2, 2:0, 0:2). 0:1 Kopeckis (Radivojevičs, Handzušs, 5:57), 0:2 Šatans (Hudāčeks, Surovijs, 9:14), 1:2 Keins (Geclafs, 16:14), 2:2 Skinners (Eberlī, Šārps, vair., 26:20), 3:2 Barouzs (Rasels, Lad, 37:43), 3:3 Bartovičs (Tatars, 53:25), 3:4 Handzušs (Sekera, vair., 57:32).