×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. februāris, 2018
Drukāt

Slovākija neratificēs Stambulas konvenciju (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Slovākijas premjerministrs Roberts Fico

Slovākija neratificēs Eiropas Padomes Stambulas konvenciju, kuras mērķis ir izskaust vardarbību pret sievietēm, piekāpjoties spiedienam no koalīcijas partneru un reliģisko organizāciju puses, paziņojis premjerministrs Roberts Fico.

Pirms divām nedēļām konvenciju noraidīja arī Bulgārija, kas šobrīd pilda ES prezidējošās valsts pienākumus. Slovākija Stambulas konvenciju parakstīja 2011. gadā, taču to vēl nepieciešams ratificēt parlamentā. Fico norādījis, ka Slovākija iekļaus nacionālajos likumos visas konvencijas normas, kas paredz pret sievietēm vērstās vardarbības apkarošanu, taču pašu konvenciju neratificēs, jo tā tiek vērtēta pretrunīgi un var novest pie viendzimuma laulību legalizēšanas. Slovākijā viendzimuma laulības faktiski ir aizliegtas, jo 2014. gadā tika pieņemti konstitūcijas grozījumi, kas laulību definē kā savienību starp vīrieti un sievieti. Slovākija nav atzinusi arī jebkāda cita veida viendzimuma pāru civiltiesiskās savienības. Starp ES dalībvalstīm Stambulas konvenciju nav parakstījusi Bulgārija, Čehija, Grieķija, Horvātija, Īrija, Britānija un Ungārija.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tā nav tā Stambulas konvencija, kuras mērķis ir izskaust vardarbību pret sievietēm – tas ir tikai aizsegs daudzām Mozaīkas prasībām.
    Tā atzīst viendzimuma laulības ar bērnu adopcijas tiesībām ??? Tad vel trešo dzimti, tad vēl pilnīgu dzimumu līdztiesību līdz pat absurdam – vienotas publikās tualetes – varbūt pat apģerbus nedalīt vīriešu, sieviešu???
    Tas ir Kristīgās pasaules murgs – arī musulmaņu. To konvenciju laikam vēlas tikai garā slimie un tiem pietuvinātie Mozaīkas fani.

Draugiem Facebook Twitter Google+