AFP/LETA

Slovākija notur uzvaru pār Krieviju 1

Slovākijas futbola izlase trešdien Eiropas čempionāta B apakšgrupas spēlē ar teicamu momentu realizāciju pirmajā puslaikā, bet lielām problēmām spēles pēdējās desmit minūtēs, tomēr spēja uzvarēt Krievijas valstsvienību, gūstot pirmo uzvaru turnīrā.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas

Francijas pilsētā Lillē notikušajā spēlē Slovākijas izlase, kurai šis ir pirmais Eiropas čempionātu finālturnīrs, guva panākumu ar 2:1 (2:0), lai gan lielāko daļu spēles pārsvars piederēja krieviem.
Uzvarētājiem vārtus guva Vladimirs Vaiss un Mareks Hamšīks, savukārt Krievijas izlases rindās ar precīzu sitienu izcēlās Deniss Glušakovs.

Cīņas sākums bija līdzīgs, taču turpinājumā arvien bīstamāk uzbruka Krievijas izlases futbolisti, taču īsteni bīstamus momentus viņiem izveidot neizdevās. Spēles 28.minūtē tālsitienu izdarīja Krievijas izlases futbolists Fjodors Smolovs, taču bumba aizlidoja līdz ar vārtu stabu.
Savukārt slovāki izmantoja pretuzbrukumu taktiku un tas deva arī cerētos augļus. Spēles 32.minūtē tālu un ļoti precīzu piespēli uz priekšu izdarīja Hamšīks, precīzi adresējot bumbu Vaisam, kurš nonācis pretinieku soda laukumā ar pauzi apspēlēja divus Krievijas izlases aizsargus, bet pēc tam ar neatvairāmu sitienu raidīja bumbu pretinieku vārtos.

Slovāki pie sasniegtā gan nedomāja apstāties uz puslaika pēdējā minūtē viņiem izdevās vēl viens skaists vārtu guvums, kurā izcili nospēlēja Hamšīks. Pēc stūra sitiena izspēles Itālijas klubu “Napoli” pārstāvošais Hamšīks ar māņu kustību apveda pretinieku spēlētāju un pēc tam no šaura leņķa izpildīja izcili precīzu sitienu, trāpot pa vārtu tālu stabu, no kura bumba ielidoja vārtu tīklā, ļaujot Slovākijai atpūtā doties esot vadībā ar 2:0.
Pirms otrā puslaika Krievijas izlases galvenais treneris Leonīds Sluckis veica divas maiņas, laukumā sūtot Glušakovu un Pāvelu Mamajevu. Krievi ar lieliem spēkiem devās uz priekšu un viņiem joprojām piederēja teritoriāls pārsvars, taču slovāki līdz 80.minūtei meistarīgi aizsargājās. Taču tad arī šie aizsardzības bastioni salūza, kad pēc kļūdas sitot bumbu tālāk laukumā, Krievija to pārtvēra un uzreiz guva vārtus. Pēc piespēles no kreisās malas un bumbas atspēles soda laukumā, precīzi ar galvu sita Glušakovs.

Krievija, noķērusi iedvesmu, ar vēl lielāku jaudu metās uz slovāku vārtiem, izveidojot daudz labu iespēju, tomēr slovāki, par spīti reizēm lielam apjukumam savā soda laukumā, spēja izturēt un gūt sev vēsturisku uzvaru.