Pasaulē
Eiropa

Slovākijā šoks par pētnieciskā žurnālista un viņa līgavas slepkavību1

Foto AFP/Scanpix/LETA

Slovākijā paša mājās noslepkavots pētnieciskais žurnālists Jāns Kucjaks un viņa līgava, pirmdien pavēstīja amatpersonas. Slepkavība, kā noprotams, varētu būt saistīta ar viņa veikto izmeklēšanu par negodprātīgo uzņēmēju izvairīšanos no nodokļiem.

“Pazīmes liecina par plānotu slepkavību, nevis spontānu konfrontāciju,” pirmdien Bratislavā sacīja policijas priekšnieks Tibors Gāspārs.

Policija, izpildot ģimenes prasību, svētdien iekļuvusi Kucjaka mājā Veļka Mačā, netālu no Bratislavas, un tur atradusi līķus.

27 gadus vecais Kucjaks un viņa draudzene sašauti galvā un krūtīs. Kaimiņi teikuši, ka neko nav manījuši.

Kucjaks regulāri rakstījis portālam “Aktuality.sk”. Viņš koncentrējies uz valdošajiem sociāldemokrātiem pietuvināto uzņēmēju izvairīšanos no nodokļiem.

Rudenī Marjans Kočners – viens no uzņēmējiem, par kuriem rakstīja Kucjaks – atklāti draudējis žurnālistam, solot publicēt līdzīgus “atkritumus” par viņa ģimeni.

Kucjaks vēlāk sociālajā tīklā “Facebook” rakstīja, ka policija nav reaģējusi uz viņa sūdzību.

Gāspārs solīja nodrošināt visus pieejamos resursus slepkavību izmeklēšanai, raksturojot tās kā “nopietnāko uzbrukumu žurnālistiem” Slovākijā.

Iekšlietu ministrs Roberts Kaliņaks pirmdien izsludināja miljonu eiro lielu atlīdzību par informāciju, kas novestu pie slepkavas vai slepkavu noskaidrošanas.

Ja slepkavība ir saistīta ar Kucjaka darbu, tas ir “bezprecedenta uzbrukums mediju brīvībai un demokrātijai”, sacīja premjerministrs Roberts Fico.

Uzņēmums “Axel Springer Slovakia”, kam pieder “Aktuality.sk”, atzina, ka ir “šokēts un sašutis par nežēlīgo uzbrukumu” un solīja sniegt visa veida palīdzību izmeklēšanai.

LA.lv