×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
26. novembris, 2012
Drukāt

Slovākijā streiko skolotāji, pieprasot algu palielinājumu

Foto - AFPFoto - AFP

Slovākijā šodien streiko valsts skolu skolotāji un darbinieki, jo novembrī divās sarunu sesijās starp valdību un skolotāju arodbiedrībām neizdevās  panākt vienošanos par darba samaksas pieaugumu, ko skolotāji pieprasa 10 procentu apmērā, ziņo laikraksts “Slovak Spectator”.

Arodbiedrības uzstāj uz skolotāju algu palielinājumu par 10 procentiem un finansējuma izglītības nozarei kopumā palielinājumu, bet valdība uzsvērusi, ka nākamā gada budžetā tai nav līdzekļu, kas ļautu izpildīt izglītības nozarē strādājošo prasības. Valdība piedāvājusi skolotājiem algu palielinājumu par pieciem procentiem, kas valstij nākamgad izmaksātu 62 miljonus eiro. Arodbiedrības noraidījušas arī valdības piedāvājumu par pakāpenisku skolotāju algu pieaugumu. Arodbiedrības paziņoja, ka streiks sākas pirmdien, bet tā ilgums nav noteikts, ļaujot katrai skolai atsevišķi izlemt streika ilgumu.

Vairāki skolotāji solījuši streiku turpināt ilgstoši un gadījumā, ja bērni tomēr tiks atvesti uz skolu, tos nevis mācīs, bet gan tikai pieskatīs. Gaidāms, ka protesta demonstrācijas notiks Slovākijas lielākajās pilsētās Bratislavā, Košicē un Banska Bistricā. Streiku simboliski atbalstīt solījuši arī veselības aprūpē strādājošie un sociālo pakalpojumu sniedzēju arodbiedrības, kuru biedri nēsās dzeltenas aproces skolotāju atbalstam. Nestreikos lielākā daļa reliģisko un privāto skolu, kas kopīgi parakstījušas petīciju par godīgu, ekonomisku un nediskriminējošu izglītības nozares finansēšanu.

Iepriekšējais skolotāju streiks Slovākijā notika 13. septembrī, un tas ietekmēja gandrīz 90 procentus no pirmskolas izglītības iestādēm un 70 procentus pamatskolu, un 30 procentus augstākās izglītības iestāžu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+