×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
22. maijs, 2015
Drukāt

Slovākija, Ungārija, Bulgārija un Rumānija vienojas par “Eastring” gāzes cauruļvada būvniecību

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ceturtdien Rīgā notiekošajā samitā Slovākija, Ungārija, Bulgārija un Rumānija parakstīja vienotu deklarāciju, atbalstot ierosinājumu par “Eastring” gāzes cauruļvada būvniecību, lai savienotu centrālo un dienvidaustrumu Eiropu.

Nosaukums “Eastring” šajā deklarācijā gan netiek minēts. Ekskluzīvā intervijā tiešsaistes medijam “EurActiv” 7. maijā bijušais Čehijas premjerministrs Mireks Topolaneks sniedza plānotā projekta izvērstu skaidrojumu. “Eastring” ir gāzesvads, no kura viena versija ir 832 kilometrus gara un stiepjas pāri Slovākijai, Ungārijai un Rumānijai, bet cita versija ir 1274 kilometrus gara un sasniedz Bulgāriju. Viena no šī projekta priekšrocībām ir, ka “Eastring” Slovākijas teritorijā izmantotu gāzes transporta uzņēmuma “Eustream” infrastruktūru, kas pēc 2009. gada gāzes krīzes tika pilnībā atjaunota.

Paredzēts, ka šis cauruļvads transportētu gāzi abos virzienos, pirmajā posmā transportējot 20 miljardus kubikmetru gāzes gadā un pēc pēdējā posma noslēgšanās – 40 miljardus kubikmetru gāzes gadā. Potenciālie gāzes avoti piegādēm ir Azerbaidžāna, Turkmenistāna, Irāka, Kipra un Krievija, bet reversajai plūsmai – Rietumeiropas gāzes krātuves. Optimistiskās prognozes paredz gāzesvada pirmā posma celtniecības darbus sākt 2018. gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+