×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. decembris, 2015
Drukāt

Slovākija vēršas ES Tiesā pret imigrantu kvotām

Foto- AFP/LETAFoto- AFP/LETA

Slovākija trešdien paziņoja, ka tā ir iesniegusi prasību Eiropas Savienības (ES) Tiesā, apstrīdot ES plānu, kas paredz atbilstoši kvotu sistēmai sadalīt pa bloka dalībvalstīm 160 000 patvēruma pieprasītāju.

“Slovākijas Republika ir augstākajā tiesā Luksemburgā oficiāli iesniegusi prasību pret ES,” paziņoja Slovākijas premjerministrs Roberts Fico.

Prasībā apstrīdētas ES septembrī pieņemtās “tā dēvētās obligātās kvotas” attiecībā uz imigrantu izmitināšanu jaunās dzīvesvietās bloka dalībvalstīs.

“Mēs pieprasām, lai tiesa anulē šo lēmumu, pasludina to par spēkā neesošu un pieprasa Padomei segt tiesāšanās izdevumus,” paskaidroja Fico.

Premjers kvotu programmu nodēvēja par “totālu fiasko” un uzsvēra, ka “mums ir jārod cits ceļš”, kā atrisināt samilzušo migrācijas krīzi.

Arī Slovākijas kaimiņvalsts Ungārija solījusi, ka apstrīdēs kvotu programmu tiesā.

Fico iepriekš sacījis, ka labāk riskēs un pārkāps ES noteikumus, nevis īstenos Briseles “diktētās” bēgļu kvotas.

Atbilstoši Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) datiem šogad Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, kopumā ieradušies jau vairāk nekā 878 000 nelegālo imigrantu.

Viņu lielākā daļa necenšas palikt Itālijā vai Grieķijā – pirmajās ES valstīs, kuras viņi sasniedz -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Otrs populārākais nelegālo imigrantu galamērķis ES ir Zviedrija, kur viņi arī līdz šim varēja rēķināties ar dāsnu valsts atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+