Pasaulē
Eiropa

Slovākijas policijas priekšnieks atsakās atkāpties0

Protesti Bratislavā. AP/LETA

Slovākijas policijas priekšnieks Tibors Gaspars piektdien atteicies atkāpties no amata, nepiekāpjoties protestētāju spiedienam saistībā ar pētnieciskā žurnālista Jāna Kucjaka slepkavību.

Protestētāji Bratislavā un citās Slovākijas pilsētās ceturtdien protestēja pret valdību un pieprasīja neatkarīgu izmeklēšanu Kucjaka lietā. Demonstranti arī izteica neuzticību Gasparam un pieprasīja viņa atlaišanu, kam piekritis arī Slovākijas prezidents.

27 gadus vecā Kucjaka un viņa draudzenes Martinas Kušnirovas līķi ar šautām brūcēm tika atrasti 25.februārī pāra mājā Veļka Mačā Bratislavas austrumu pievārtē. Viņi tika nogalināti 21.februārī.

Kucjaka pētīja korupciju valdībā. Savu pēdējo nepabeigto rakstu, kuru martā publicēja portāls “aktuality.sk”, Kucjaks veltīja itāļu mafijas darbībai Slovākijā un tās sakariem ar premjerministra Roberta Fico tuvu stāvošām personām.

Žurnālista slepkavība izraisīja masu protestus, kuru dēļ Fico martā bija spiests atkāpties no amata. Slovākijas prezidents Andrejs Kiska 21.martā apstiprināja jauno valdību, ko veido tās pašas trīs partijas, kas bija iepriekšējā valdībā.

“Neviens valdībā nav lūdzis man atkāpties. Jautājums par manu nākotni, kā arī policijas nākotni, tiks izlemts drīz,” paziņoja Gaspars.

Arī iekšlietu ministrs izteicās, ka lēmums tiks pieņemts tuvāko dienu laikā.

Gaspars arī pauda aizdomas, ka prezidents varētu būt iesaistīts interešu konfliktā, jo policija izmeklē finanšu noziegumus, ko iespējams pastrādājis uzņēmums, kas saistīts ar Kisku.

Kiskas preses pārstāvis ziņu aģentūrai AFP sacīja, ka “Tibora Gaspara vadītā policija kļuvusi par daļu no politiskās cīņas, un, no otras puses, tā nespēja aizsargāt žurnālista Jāna Kucjaka dzīvību,” lai gan viņš bija lūdzis izmeklēt draudus, kas vērsti pret viņu.

LA.lv