×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. februāris, 2015
Drukāt

Slovākijas referendums par viendzimuma laulību aizliegumu izgāžas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Slovākijā sestdien, 7.februārī, rīkotais referendums, kura mērķis bija nostiprināt konstitūcijas noteikto viendzimuma laulību aizliegumu un aizliegumu viendzimuma partneriem adoptēt bērnus, ir izgāzies pārāk zemas vēlētāju aktivitātes dēļ.

Referendumā piedalījās tikai 21% vēlētāju. Lai referendumu atzītu par notikušu, tajā jāpiedalās vismaz 50% vēlētāju.

95% no tiem, kas nobalsoja referendumā, atbalstīja 2014.gadā pieņemtu konstitūcijas grozījumu, kurš nosaka to, ka laulība var būt tikai starp vīrieti un sievieti, tādējādi nosakot viendzimuma laulību aizliegumu un aizliegumu viendzimuma partneriem adoptēt bērnus. Šis aizliegums paliek spēkā.

Referendums tika rīkots tāpēc, ka konservatīvā grupa “Alianse par ģimeni” bija savākusi apmēram 400 000 parakstu par tā rīkošanu. Konservatīvie mudināja piedalīties tajā, “sakot ‘jā’ ģimenei”, bet geju tiesību aizstāvji aicināja to boikotēt.

Referenduma dalībniekiem tika uzdots jautājums, vai viņi piekrīt tam, ka laulība var būt tikai starp vīrieti un sievieti, viendzimuma partneri nedrīkst adoptēt bērnus un bērni drīkst neapmeklēt skolā stundas, kas veltītas seksuālajai izglītošanai, ja viņu vecāki to nevēlas.

Slovākijas  Konstitucionālā tiesa pērn oktobrī nolēma, ka šāds referendums nepārkāpj konstitūciju, bet noraidīja iespēju referendumā iekļaut jautājumu par reģistrētajām partnerattiecībām.

“Mēs turpināsim savu cīņu, lai aizsargātu ģimeni,” Slovākijas sabiedriskajai televīzijai STV paziņoja “Alianses par ģimeni” preses sekretārs Antons Hromiks pēc ziņām par zemo vēlētāju aktivitāti šajā referendumā.

“Alianse par ģimeni” kā šī referenduma motīvu minēja to, ka “Eiropas Parlaments un dažas ES dalībvalstis ir pieņēmušas likumus, kuri grauj laulības, ģimeņu un bērnu tiesību unikālo raksturu”.

Lielākā daļa Slovākijas iedzīvotāju ir Romas katoļi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+