×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2012
Drukāt

Slovēnijā par premjerministru apstiprina Janezu Janšu

LETA/AFPLETA/AFP

Slovēnijas parlaments 28.janvārī premjerministra amatā apstiprināja labēji centrisko politiķi Janezu Janšu (attēlā), kurš jau vadīja šīs valsts valdību no 2004. līdz 2008.gadam. Par Janšas apstiprināšanu balsoja 51, bet pret – 39 deputāti. Tagad Janšam ir divas nedēļas laika, lai izveidotu valdību.

Paredzams, ka jaunajā valdībā būs Janšas vadītā Slovēnijas Demokrātiskā partija (SDS), labēji centriskā partija “Jaunā Slovēnija” (“NSi”), jaunizveidotais Gregora Viranta Pilsoņu saraksts (DLGV), Tautas partija (SLS) un Pensionāru demokrātiskā partija (DESUS). Šīs partijas ir vienojušās samazināt ministru skaitu no 16 līdz 12 un atbalstījušas taupības pasākumu paketi, kas tiks ieviesti drīz pēc jaunās valdības apstiprināšanas.

Jau ziņots, ka Slovēnijas parlaments 11.janvārī noraidīja valsts prezidenta Danilo Tirka izvirzīto premjerministra amata kandidātu Zoranu Jankoviču, kura vadītā kreisi centriskā partija “Pozitīvā Slovēnija” ieguva visvairāk balsu parlamenta vēlēšanās. Jankoviču, kurš ir miljonārs un galvaspilsētas Ļubļanas mērs, atbalstīja tikai 42 no 90 parlamenta deputātiem.

4.decembrī notikušajās parlamenta vēlēšanās Jankoviča vadītā partija “Pozitīvā Slovēnija”, kas tika izveidota divus mēnešus pirms vēlēšanām, ieguva 28,53% balsu un 28 deputātu mandātus. SDS bija otrajā vietā ar 26,26% balsu un 26 mandātiem. Līdzšinējā premjerministra Boruta Pahora vadītā partija “Sociāldemokrāti” bija trešajā vietā ar 10,48% balsu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+