Pasaulē
Eiropa

Slovēnijā reformēs veselības aprūpi0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: pexels.com

Prognozējot iedzīvotāju strauju novecošanos, Slovēnijas veselības ministrs Alešs Šabeders nākamā gada darbakārtībā pieteicis ilgi gaidītos likumprojektus par ilgtermiņa aprūpi un veselības apdrošināšanu, vēsta “The Slovenia Times”.

Pašreiz valstī darbojas brīvprātīga papildu apdrošināšanas sistēma, bet mazākumvaldībai kreisās partijas pieprasa to atcelt. Tagad Veselības ministrija kopā ar Finanšu ministriju modelē iespējamos risinājumus veselības apdrošināšanas iemaksām, sākot no augstākām iemaksu likmēm līdz jaunai maksai, norāda Šabeders.

Ģimenes ārsti pārlieku lielas darba slodzes un zema atalgojuma dēļ sāka masveidā pamest darbu. Garas rindas uz ortopēdiskās ķirurģijas operācijām, zemi atalgotas medmāsas slimnīcās – šīs problēmas pastāv gadiem. “Mūsu ministrijas rīcībā nav burvju nūjiņas, lai nodrošinātu visus trūkstošos ārstus,” atrunājies ministrs. Lai novērstu pārrāvumus aprūpē, jau piešķirti papildu līdzekļi ģimenes ārstiem un medmāsām. Neraugoties uz opozīcijas bažām par veselības aprūpes privatizāciju, ministrs plāno iesaistīt arī privātos pakalpojumu sniedzējus. Līdz gada beigām tiks mainīta arī slimnīcu vadība.

LA.lv