×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. februāris, 2013
Drukāt

Slovēnijā saldētā liellopu gaļas lazanjā atklāta zirga gaļa

Foto - AFPFoto - AFP

Slovēnijas pārtikas un veterinārais dienests saldētas liellopu gaļas lazanjas sastāvā atklājis zirga gaļu.

Lazanju ražojis kāds Luksemburgas uzņēmums, un šo produktu Slovēnijā izplatījis lielveikalu tīkls. “DNS testi apstiprināja zirga gaļas klātbūtni lazanjā ar Boloņas mērci. Šo izstrādājumu ražojis Luksemburgas uzņēmums un izplatījis lielveikalu tīkls “Interspar”,” teikts atbildīgo dienestu izplatītajā paziņojumā. Sākta šī produkta atsaukšana no tirdzniecības. Privātais telekanāls “POP TV” ziņo, ka lazanju izgatavojis Luksemburgas uzņēmums “Trada”.

Zirga gaļas skandāls izcēlās 15. janvārī, kad Īrijā regulāro pārbaužu laikā īru un britu uzņēmumu izgatavoto liellopu gaļas burgeru sastāvā tika konstatēta zirga gaļa. Šie burgeri tika pārdoti lielveikalu ķēdēs, tostarp “Tesco” veikalos. Skandāls spēkā pieņēmās aizpagājušajā nedēļā, kad saldēto pārtikas produktu uzņēmuma “Findus” Britānijas filiāle sāka no tirdzniecības atsaukt liellopu gaļas lazanju. Šāds lēmums tika pieņemts, balstoties uz piegādātāja – franču uzņēmuma “Comigel” – sniegto informāciju par veiktajām pārbaudēm, kuras uzrādīja, ka produkti satur 60 līdz pat 100 procentus zirga gaļas. Kopš tā laika no lielveikalu plauktiem izņemti miljoniem liellopu gaļas produktu, lai pārbaudītu, vai šo izstrādājumu sastāvā nav zirga gaļa.

Veikalos nopērkamajās kā liellopu gaļas maltītēs marķētajos produktos zirga gaļa atklāta jau Britānijā, Francijā, Austrijā, Norvēģijā, Dānijā, Nīderlandē, Vācijā, Zviedrijā un arī Slovēnijā. Vairumā gadījumu nekorekti marķēto produktu ražotājs bija uzņēmums “Comigel”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+