×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
23. janvāris, 2013
Drukāt

Slovēnijā streiko sabiedriskā sektora darbinieki

Foto - AFPFoto - AFP

Slovēnijā šodien streiko desmitiem tūkstošu sabiedriskā sektora darbinieku, kas protestē pret valdības iecerētajiem taupības pasākumiem.

Streikā piedalās ap 100 tūkstošiem sabiedriskajā sektorā strādājošo, bet plkst.12 (plkst.13 pēc Latvijas laika) tūkstošiem protestētāju 14 Slovēnijas pilsētās pulcējās uz mītiņiem.

Streika dēļ slēgti bērnudārzi, skolas, universitātes un bibliotēkas, bet slimnīcu darbinieki, muitnieki un policisti veic tikai pašus neatliekamākos darba pienākumus. Lielākās sabiedriskajā sektorā strādājošos pārstāvošās arodbiedrības pieprasa garantijas, ka 2013. un 2014.g adā netiks likvidētas darba vietas. Valdība plāno samazināt sabiedriskās sektora finansējumu par pieciem procentiem. Pērn sabiedriskā sektora darbinieku algas jau tika samazinātas par astoņiem procentiem. Valdības pārstāvis sarunās ar arodbiedrībām tieslietu ministrs Senko Pličaničs noraidīja arodbiedrību prasības un aicināja tās sākt “sarunas par veidiem, kā veikt finansējuma samazināšanu” par pieciem procentiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+