×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
2. jūnijs, 2012
Drukāt

Slovēnijas ekspremjers Pahors kandidēs prezidenta vēlēšanās

pahors

Slovēnijas bijušais premjerministrs Boruts Pahors (attēlā), kura vadītajai mazākuma valdībai parlaments septembrī izteica neuzticību, 2.jūnijā paziņoja, ka kandidēs šogad gaidāmajās valsts prezidenta vēlēšanās.

“Es neesmu gatavs tikai spekulēt par tautas nākotni, es vēlos veidot nākotni,” 48 gadus vecais Pahors teica partijas “Sociāldemokrāti” kongresā Slovēnijas austrumu pilsētā Kočevjē, piebilstot, ka ir pienācis laiks, lai viņš kandidētu uz prezidenta amatu, kas Slovēnijā gan vairāk pilda ceremoniālus pienākumus.

Pēc trīs gadu darba pērn 20.septembrī Slovēnijas parlaments izteica neuzticību Pahora kreisi centriskajai mazākuma valdībai, tādēļ 4.decembrī valstī notika ārkārtas parlamenta vēlēšanas. Pahora valdības koalīcija zaudēja vairākumu parlamentā pēc tam, kad no tās maijā nesaskaņu dēļ, tostarp par straujāku pensiju palielināšanu, aizgāja Slovēnijas Pensionāru demokrātiskā partija (DeSUS). Jūnijā koalīciju pameta partija “Patiešām – sociālliberāļi” (“Zares – socialno-liberalni”) pēc tam, kad valdība bija zaudējusi piecos referendumos par savstarpēji nesaistītiem likumiem sešu mēnešu laikā, tostarp par pensiju reformu, kas paredzēja pensionēšanās vecuma paaugstināšanu.

Janvārī premjerministra amatā Slovēnijas parlaments apstiprināja labēji centrisko politiķi Janezu Janšu, kurš jau vadīja šīs valsts valdību no 2004. līdz 2008.gadam. Janšas vadītā Slovēnijas Demokrātiskā partija (SDS) paziņojusi, ka prezidenta amatam virzīs Eiropas Parlamenta deputātu bijušo valsts izglītības ministru Milanu Zveru.

Savukārt pašreizējais Slovēnijas prezidents Danilo Tirks martā paziņoja, ka uz otru piecu gadu prezidentūras termiņu kandidēs kā neatkarīgais kandidāts. 2007.gadā viņu prezidenta amatā ievēlēja ar kreisi centrisko partiju, tostarp Pahora “Sociāldemokrātu” atbalstu.

Slovēnijas iedzīvotāji jauno valsts prezidentu vēlēs 8.oktobrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+