×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
23. decembris, 2012
Drukāt

Slovēnijas prezidenta amatā stājies ekspremjers Pahors

pahorssloafp_9414504

Slovēnijas prezidenta amatā stājies bijušais valsts premjerministrs Boruts Pahors, solot tuvināt valdošo koalīciju un kreisi centrisko opozīciju.

“Sākot ar savu pilnvaru pirmo dienu, es veltīšu savus centienus, lai panāktu vienošanos starp valdību un opozīciju par programmu atlabšanai no krīzes,” savā inaugurācijas runā 22.decembrī teica Pahors.

Ekonomiskā “situācija ir izaicinājumiem pilna, bet esmu stingri pārliecināts, ka mēs varam tos pārvarēt,” piebilda jaunais Slovēnijas prezidents.

2.decembrī notikušajā prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā 49 gadus vecais Pahors apsteidza līdzšinējo prezidentu  Danilo Tirku, kurš cerēja tikt ievēlēts uz otru piecu gadu amata termiņu.

No premjerministra amata Pahors tika atcelts 2011.gadā pēc neuzticības balsojuma parlamentā, bet prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā viņš savu tēlu veidoja kā izskatīgs, atbrīvots tautas politiķis.

Slovēnija ir parlamentāra valsts, tāpēc prezidentam nav daudz pilnvaru. Prezidenta pilnvaru termiņš ir pieci gadi. Pahors ir ceturtais prezidents kopš Slovēnija 1991.gadā atguva neatkarību no bijušās Dienvidslāvijas republikas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+