Sports
Basketbols

Slovēniju līdz Eiropas zeltam aizvedušais Kokoškovs kļūst par NBA komandas galveno treneri0

Reuters/Scanpix

Serbu speciālists Igors Kokoškovs, kurš pērn līdz Eiropas čempiones titulam aizveda Slovēniju, kļūs par Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Fīniksas “Suns” galveno treneri.

Līdz ar to 46 gadus vecais Kokoškovs kļūs par pirmo Eiropā dzimušo speciālistu, kurš kļūs par kādas NBA komandas galveno treneri.

“Suns” jau esot panākusi vienošanos ar Jūtas “Jazz”, kur Kokoškovs pašlaik strādā par galvenā trenera palīgu. Vienība pašlaik sacenšas Rietumu konferences pusfinālā pret Hjūstonas “Rockets”, bet Fīniksas vienību serbs pārņems pēc sezonas noslēguma.

“Igors visu savu basketbola karjeru bijis pionieris, un viņš mūsu klubam piedāvā lielu pieredzi,” pauda “Suns” ģenerālmenedžeris Raiens Makdonafs.

Kokoškovs pasaules spēcīgākajā basketbola līgā strādā jau kopš 2000.gada, turklāt laikā no 2008. līdz 2013.gadam viņš bija arī “Suns” galvenā trenera palīgs.

Saistītie raksti

Serbs pagājušā gada septembrī līdz Eiropas čempiones titulam aizveda Slovēniju, kam tas bija pirmais šāda veida panākums vēsturē. Pa ceļam uz zeltu slovēņi ceturtdaļfinālā aizraujošā duelī pieveica Latviju.

Pērn oktobrī “Suns” no galvenā trenera amata atlaida Ērlu Vatsonu, bet viņa pienākumus uzņēmās Džejs Triano, kurš pirms tam strādāja kā palīgs.

Šajā sezonā “Suns” regulārajā čempionātā 82 spēlēs izcīnīja tikai 21 uzvaru, būdama līgas vājākā komanda.

LA.lv