×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. aprīlis, 2014
Drukāt

Slovjanskā sagrābts autobuss ar EDSO novērotājiem (4)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Promaskavisko separātistu kontrolētajā Slovjanskā, Ukrainas Doņeckas apgabalā, piektdien uzbrucēji sagrābuši autobusu, kurā brauca Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) novērotāji, paziņoja Ukrainas Iekšlietu ministrija.

Uzbrucēji autobusu sagrābuši uz pilsētas robežas un konvoja pavadībā nogādājuši Slovjanskā, vēsta ministrijas preses dienests.

“2014.gada 25.aprīlī plkst.11.40, iebraucot Slovjanskā no Kramatorskas puses, nezināmi cilvēki apturēja autobusu ar 13 pasažieriem. Viņu vidū bija septiņi EDSO pārstāvji, pieci Ukrainas bruņoto spēku pārstāvji un transporta līdzekļa vadītājs,” teikts piektdienas vakarā publiskotajā ministrijas paziņojumā.

Kā paziņoja Slovjanskas pašpasludinātais mērs Vječeslavs Ponomarjovs, autobusā esot braucis “spiegs, kas strādā Ukrainas armijas Ģenerālštāba labā”.

Krievijas diversanti un vietējo separātistu kaujinieki šomēnes Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes sākušas pretterorisma operāciju.

Ukrainas, Krievijas, ES un ASV sarunās 17.aprīlī Ženēvā tika pieņemts komunikē par situācijas normalizāciju Ukrainā. Tajā iekļauta prasība par visu nelikumīgo grupējumu atbruņošanu un nelikumīgi ieņemto ēku atbrīvošanu.

Tomēr prokrieviskie separātisti, kas darbojas Austrumukrainā, atteikušies nolikt ieročus un atbrīvot sagrābtās ēkas, pieprasot, lai vispirms atkāpjas Kijevas valdība. Arī Krievija līdz šim nav neko darījusi, lai stabilizētu situāciju Ukrainā. Tā vietā Maskava turpina turēties pie savas agresīvās retorikas un izvirzīt Kijevai starptautiskajā praksē nepieņemamas un absurdas prasības.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Var tikai apbrīnot EDSO pārstāvju vieglprātību, kuri faktiski teroristu un deklasētu elementu pārņemtajā
    Doņeckas apgabalā vizinas ar autobusu, it kā viņi atrastos civilizētos Rietumos. Bez apsardzes un vēl
    “banderoviešu” pavadībā! Tā vien izskatās, ka šis brauciens ticis speciāli noorganizēts tā, lai novērotāji
    bez problēmām nonāktu šo bandītu rokās. Un nu EDSO būs jāorganizē viņu atbrīvošana ar specvienību palīdzību. Ja jau krievi var aizstāvēt savējos, kāpēc lai ES un NATO nedarītu tāpat?

  2. Redzot un dzirdot, kas notiek Ukrainā, kas tiek musināts pie mums – Valsts Prezidentam, Ministru Prezidentam un Saeimas Priekšsēdētājai būtu jāpasludina, ka līdz starptautiskā stāvokļa normalizācijai pārtraucami jebkādi izdevumi, kas parasti tiek realizēti miera apstākļos, t.i. kultūras, izpriecas u.c. ikdienā nepieprasītas būves, lai maksimāli ātri sasniegtu 2% ieguldījumu drošībai. Tas ir – lai pārliecinātu mūsu lielos spēlētājus, ka mums pašiem primāri rūp brīvība un patstāvība ne tikai vārdos, bet arī darbos.Ikdiena liecina, ka mūsu kultūr, ceļu u.c. censoņiem vispār nemainās domāšana un izpratne par notiekošo!

  3. apmaina pret benderu aizturetajiem cinitajiem un par noslepkavotajiem galvinam pret galvinam…

  4. “2014.gada 25.aprīlī plkst.11.40, iebraucot Slovjanskā no Kramatorskas puses, nezināmi cilvēki apturēja autobusu ar 13 pasažieriem. Viņu vidū bija septiņi EDSO pārstāvji, pieci Ukrainas bruņoto spēku pārstāvji un transporta līdzekļa vadītājs,” teikts piektdienas vakarā publiskotajā ministrijas paziņojumā. Tad vēl nezināmi ar armijas stāju un komandām nezināmā valodā, bet ar zināmu armijas izveicību…? Via nevarētu teikt skaidrāk – krievu armijas diversanti ; algotņi bez kara pieteikšanas iebrukuši Ukrainā?

Draugiem Facebook Twitter Google+