×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
10. jūnijs, 2014
Drukāt

Slovjanskas “mērs” atstādināts no amata un arestēts

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Pašpasludinātais Slovjanskas “mērs” Vjačeslavs Ponomarjovs otrdien “atstādināts no amata” un arestēts, vēsta Krievijas mediji.

Pavēli par viņa arestu personīgi devis Ukrainas Donbasa reģionu terorizējošo kaujinieku līderis Igors Girkins (“Strelkovs”).

“Saskaņā ar operatīvo informāciju un pārtvertajām telefonsarunām Igors Girkins (“Strelkovs”) šorīt personīgi deva pavēli par Ponomarjova atstādināšanu un arestu un Vladimira Pavļenko iecelšanu viņa vietā. Savas pavēles motīvus viņš nepaskaidroja. Taču saskaņā ar sākotnējo informāciju tas esot saistīts ar Ponomarjova paziņojumu par gatavību sarunām,” aģentūrai UNN pavēstīja avots Pretterorisma centra štābā.

Iepriekšējā dienā Ponomarjovs internetā publicēja uzrunu iedzīvotājiem, kurā žēlojas par “Krievijas kuratoru nodevību” un nepaklausīgajiem “čečenu algotņiem”.

Ponomarjova atklātā izrunāšanās par “Krievijas kuratoriem” ir tiešā pretrunā ar Kremļa apgalvojumiem, ka Maskavai neesot nekādas saistības ar situāciju Ukrainas austrumos.

Uzrunā Ponomarjovs atzīst, ka situācija pilsētā kļuvusi nekontrolējama, ziņo organizācijas “Informatīvā pretošanās” vadītājs Dmitro Timčuks.

“Mēs vairs nekontrolējam situāciju pilsētā, Krievijas kuratori nav pildījuši savus solījumus. Tā vietā, lai palīdzētu mums ar karaspēku, Krievija mums palīdz ar čečenu algotņiem, ko nav iespējams kontrolēt. Viņu galvenais mērķis ir marodierisms,” paziņoja Ponomarjovs.

Slovjanskas pašpasludinātais “mērs” arī izpļāpājies par kaujinieku pielietoto taktiku uzbrukumiem par aizsegu izmantot civiliedzīvotājus.

Lai izsauktu Ukrainas armijas atbildes uguni uz civilajiem objektiem, algotņi no Krievijas Ukrainas bruņoto spēku pozīcijas apšauda no pilsētas dzīvojamajiem rajoniem. Turklāt kaujinieki apzināti pilsētu apšauda no nomalēm, lai pēc tam varētu vainot Ukrainas spēkus par upuriem civiliedzīvotāju vidū, atklāja Ponomarjovs.

“Mūsu specdienesti ziņo, ka kaujinieki, ar kuriem mums nav nekāda sakara, apņēmušies pilsētu nodedzināt līdz ar zemi. Tāda pati situācija ir Luhanskā un Doņeckā. Pastāv liela iespēja, ka kadirovieši izpilda savu plānu,” paziņoja Ponomarjovs.

Arī izdevums “Novosti Donbassa” vēsta, ka Slovjanskā izraisījušās nesaskaņas starp separātistu sagrābtās pilsētas pašpasludināto mēru Vjačeslavu Ponomarjovu un ievestajiem algotņiem no Krievijas Kaukāza republikām – puses viena otru apsūdz marodierismā.

Ponomarjovs sevi par Slovjanskas mēru pasludināja 13.aprīlī. Kopš tā laika Slovjanskas vēlētais mērs Neļa Štepa atrodas kaujinieku gūstā. Štepa gan vairākkārt izrādīta iedzīvotājiem līdzās Ponomarjovam un viņa bruņotajiem kaujiniekiem, kā arī Krievijas propagandas telekanālā “LifeNews”, kurā viņa runāja par draudzīgo attieksmi pret Krieviju un par Slovjanskas “referendumu”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+