×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. novembris, 2015
Drukāt

Sludina Dieva vārdu un tvarsta blēžus (1)

Lazdans

Erlands Lazdāns

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizrādījis Finanšu policijas pārvaldes (FPP) trešās izmeklēšanas pārvaldes vecākajam izmeklētājam Erlandam Lazdānam par to, ka viņš bez rakstveida atļaujas darbojas arī mācītāja amatā Latvijas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā (LELB).

KNAB savā lēmumā atzīst, ka neatļautā amata savienošana nav radījusi interešu konfliktu. Lieta izbeigta, atzīstot administratīvo pārkāpumu par maznozīmīgu. Mācītājam izteikts mutvārdu aizrādījums. E. Lazdāns apgalvo, ka, jau sākot kalpošanu baznīcā, viņš esot visu saskaņojis ar savu darbavietu, kura devusi likumā prasīto atļauju par amatu savienošanu. Runājot par KNAB pārmetumiem, mācītājs pieļauj, ka kādā pārmaiņu brīdī, iespējams, bijušas juridiskas nianses saistībā ar draudzēm, kurās viņš kalpo. E. Lazdāns pašlaik kā mācītājs kalpo Apriķu, Saksalejas, Ulmales–Labraga un Aizputes draudzē. “Neredzu savai kalpošanai LELB pretrunas ar laicīgo darbu finanšu policijā, baznīcā kalpoju jau desmit gadus. Mani darba devēji un sabiedrība zina, ka savienoju kalpošanu baznīcā ar laicīgo darbu. Abi darbi viens otru papildina. Kad sāku kalpot, man par šo situāciju bija iekšējas pretrunas, bet tagad kalpošana ļauj man uz lietām laicīgajā darbā palūkoties no ētiskās un kristīgās puses. Reizēm laicīgajā darbā kolēģi man prasa padomu par garīgām lietām, un spēju viņus uzklausīt un palīdzēt. Kādreiz bija ideja, ka arī mums – iekšlietu struktūru darbiniekiem – vajadzētu savu kapelānu dienestu,” sarunā ar “LA” uzsver E. Lazdāns, kurš mācītāja amatā ordinēts 2012. gadā.

FPP viņš izmeklē noziedzīgos nodarījumus, kas saistīti ar izvairīšanos no nodokļu nomaksas un līdzekļu izkrāpšanu. “Uzskatu, ka ar savu darbu policijā palīdzu sabiedrībai,” teic E. Lazdāns. VID pakļautībā esošajā tiesībsargājošajā iestādē viņš strādā jau 16 gadus un pašlaik ir FPP Liepājas nodaļas darbinieks. E. Lazdāns Baltijas Krievu institūtā ieguvis ekonomikas bakalaura grādu.

E. Lazdāns teic, ka esot arī situācijas, kad mācītāja darbā nākas satikt cilvēkus, kas saistīti ar viņa veiktajām izmeklēšanām, taču šajos gadījumos viņš pienākumus deleģē citiem mācītājiem. Lai stātos mācītāja amatā, E. Lazdāns zinības ieguvis Lutera akadēmijā. Pie ticības Dievam viņš nācis pirms desmit gadiem, kad dzīvē valdījušas grūtības un veselības problēmas. “Ar savu kalpošanu mācītāja amatā es nesu līdzi Jāņa Kristītāja vēsti – atgriezieties no grēkiem! Draudzēs, kuras ir viņa pārziņā, viņš veic visas luteriskās baznīcas svētdarbības – kristības, iesvēti, laulāšanu, individuālās grēksūdzes, kristīgo izvadīšanu. Kā jebkurš mācītājs viņš sniedz arī kristīgu padomu cilvēkiem dažādās dzīves situācijās, veic aizlūgumus. “Laika ir maz, jo tas jāatrod gan kalpošanai, gan ģimenei un bērniem, gan laicīgajam darbam. Kā jau ikkatrs mācītājs gatavoju sprediķus saskaņā ar baznīcas kalendāru – tas ir radošs un laik­ietilpīgs process,” piebilst E. Lazdāns.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Bet politiķi drīkst būt masoni?

Draugiem Facebook Twitter Google+