×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
5. jūlijs, 2014
Drukāt

SM: autoceļu lietošanas nodeva neradīs slogu kravu pārvadātājiem (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Satiksme ministrija (SM) uzskata, ka autoceļu lietošanas nodeva neradīs būtisku finansiālo slogu kravu pārvadātājiem, tāpēc nesaskata potenciālu risku daudzu nozares uzņēmumu maksātnespējai.

Kā biznesa portālam “Nozare.lv” norāda ministrijā, autoceļu lietošanas nodevas likme Latvijā ir viena no zemākajām starp visām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Kā ziņots, kravu pārvadāšanas uzņēmumu iniciatīvas grupas pārstāvis Ziedonis Apariņš iepriekš skaidroja, ka, ieviešot eirovinjeti, uzņēmēji nespēs turpināt biznesu un darbu zaudēs tūkstošiem nozares cilvēku, savukārt valsts šogad plānotā ieguvuma – 4,3 miljonu eiro – vietā bezdarbnieku pabalstos izmaksās krietni lielākas summas.

Apariņš, kurš ir arī SIA “Taka” pilnvarotais pārstāvis, skaidroja, ka patlaban kravu apjomi būtiski samazinās, līdz ar to šis nav īstais laiks ieviest papildu nodokļu slogu. To varot atlikt līdz 2016.gadam, kad nozare atdzīvosies. Viņš demonstrēja simbolisku atslēgu saišķi, kuru gatavojoties nodot satiksmes ministram Anrijam Matīsam (V) un kas simbolizējot atslēgas no kravas automašīnām, kuras pēc eirovinjetes ieviešanas nonāks bankās, jo uzņēmēji nespēs nomaksāt līzingus.

Kā ziņots, no otrdienas, 2014.gada 1.jūlija, Latvijā tiek ieviesta autoceļu lietošanas nodeva kravas transportlīdzekļiem, ko paredz Autoceļu lietošanas nodevas likums.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ja tā nav radījusi slogu citās valstīs, kuras šie pārvadātāji šķērso, tad kāpēc lai šī nodeva pēkšņi viņiem radītu “slogu” Latvijā?

Draugiem Facebook Twitter Google+