Latvijā
Politika

SM konferencē personu vārdus raksta krievu valodā; VVC prasa skaidrojumu 15


Satiksmes ministrs Uldis Augulis
Satiksmes ministrs Uldis Augulis
Foto – Edijs Pālens/LETA

Valsts valodas centrs (VVC) lūgs Satiksmes ministrijai skaidrot krievu valodā rakstīto vārdu karšu lietojumu satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS) un Krievijas transporta ministra Maksima Sokolova preses konferences laikā.

Kā sacīja VVC pārstāvis Viesturs Razumovskis, krievu valodā rakstītu vārda karšu lietojums nav pareiza ministrijas rīcība ne no organizatoriskā, ne arī valodas politikas viedokļa.

Razumovskis skaidroja, ka Valsts valodas likums paredz divas valodu kategorijas – valsts valoda un svešvalodas, pēdējām nenosakot sīkāku gradāciju.

Ņemot vērā, ka Latvija bija ministru tikšanās uzņemošā valsts, no valsts valodas politikas viedokļa vārda kartēs personu vārdi būtu jāatveido latviešu valodā. Razumovskis piebilda, ka tāpat ir jāsaprot, vai starp pusēm nav bijusi vienošanās par valodas izmantošanu, piemēram, vārdu kartēs.

VVC vērsīsies ministrijā ar lūgumu skaidrot krievu valodā rakstīto vārdu karšu lietojumu ministru tikšanās laikā.

Satiksmes ministrija šodien aģentūrai LETA nesniedza komentāru par krievu valodā rakstīto vārdu karšu lietojumu Auguļa un Sokolova preses konferences laikā.

Kā ziņots, šodien Rīgā norisinājās septītā Latvijas-Krievijas starpvaldību komisijas (SVK) sēde, kuras laikā tika spriests par paveikto un turpmākās sadarbības iespējām. Sēdi no Latvijas puses vadīja Augulis un komisijas vadītāja vietnieks – ĀM valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs. Savukārt no Krievijas puses SVK vadīja transporta ministrs Maksims Sokolovs.

Komisijas locekļu vidū Latviju pārstāvēja amatpersonas no ministrijām, kā arī Latvijas Bankas un Latvijas vēstniece Krievijā Astra Kurme.

LA.lv