×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
14. jūlijs, 2012
Drukāt

SM: Latvijas loģistikas indeksa kritumam nav pamata

Foto-LETAFoto-LETA

Situācija Latvijas transporta un loģistikas nozarē ir uzlabojusies, tāpēc Satiksmes ministrija (SM) ir pārsteigta par Pasaules bankas jaunāko pētījumu, kurā divu gadu laikā Latvija loģistikas indeksā no 37.vietas ir nokritusi uz 76.vietu.

Kā biznesa portālam “Nozare.lv” skaidroja SM Tranzīta politikas departamenta direktors Andris Maldups, situācija transporta un loģistikas jomā Latvijā ir uzlabojusies, to pierādot arī pieaugošo kravu apjomu rādītāji. Šā gada pirmajos sešos mēnešos, salīdzinot ar attiecīgo laika posmu pērn, Latvijas ostu kravu apgrozījums palielinājies par 17,1%. Savukārt šī gada pirmajā pusgadā “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) pārvadājis 33,5 miljonus tonnu kravu, kas ir par 10,8% vairāk nekā analogā laika posmā pērn.

Maldups skaidroja, ka ir uzlabota gan infrastruktūra, gan nodokļu politika, tāpat pastiprināta cīņa pret ēnu ekonomiku. Maldups gan ironizēja, ka autoceļi varbūt nav palikuši labāki. Viņš esot situāciju apspriedis ar kolēģiem biznesa vidē un nav dzirdējis apgalvojumus par situācijas pasliktināšanos.

Pasaules bankas loģistikas indeksa veidotāji norāda, ka tirdzniecības loģistikas efektivitāte pēdējo gadu laikā ir pieaugusi tādās valstīs kā Čīlē, Indijā, Marokā un Dienvidāfrikā. Līdz ar to Latīņamerikas, Āfrikas un Āzijas ostu kāpums reitingā varētu izskaidrot kritumu reitingā. Pirmās trīs vietas attiecīgi 2012.gadā ieņem Singapūra, Honkonga un Somija. 2010.gadā pirmajā trijniekā bija Vācija, Singapūra un Zviedrija.

Tālu no Latvijas 2012.gada indeksā nav ierindojušās arī kaimiņvalstis – Igaunijai – 65.vieta, bet Lietuvai – 58.vieta. 2010.gadā Igaunijai attiecīgi bija 43.vieta, bet Lietuvai – 45.vieta. Tā ka pamatīgu kritumu Pasaules banka divu gadu laikā fiksējusi visām trim Baltijas valstīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+