Mobilā versija
+4.2°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
5. augusts, 2016
Drukāt

Smagā negadījuma ar “Lincoln Continental” modelēšana. Policijas video (1)

Valsts policijaValsts policija

Augusts ir iesācies ar lielu nokrišņu daudzumu – uz ceļiem veidojas peļķes un rises piepildās ar ūdeni. Šādos apstākļos svarīgi parūpēties par drošu braukšanu lietus laikā, piektdien paziņojumā uzsver Valsts policija.

Braucot pa slapju ceļu ne viens vien autovadītājs ir izjutis draudus, ko rada zaudēta riepas saķere ar ceļa segumu jeb tā dēvētā akvaplanēšana. Tādēļ būtiski izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas manieri.

Tieši šādos apstākļos pirms diviem gadiem augustā, kad uz autoceļa Inčukalns – Valmiera – Igaunijas robeža bija izveidojušās peļķes, kādai “Lincoln Continental” markas automašīnai iebraucot tajā, sākās akvaplanēšana. 1983.gadā dzimusī automašīnas vadītāja pilnībā zaudēja kontroli pār transportlīdzekli un nespēja izvairīties no sadursmes, kad tas ieslīdēja pretējā braukšanas virzienā braucošajā kravas automašīnā “DAF XF”. Negadījumā cieta visi iesaistītie, taču īpaši smagas traumas guva vieglā transportlīdzekļa vadītāja un pasažieris, kāds 1972.gadā dzimis vīrietis.

Valsts tiesu ekspertīžu biroja Tehnisko ekspertīžu departamenta vecākais tiesu eksperts Oskars Irbītis veicis minētā negadījuma modelēšanu, izveidojot uzskates materiālu, kurā redzams, kā negadījums noticis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Auto vaditajiem jabut uzmanigiem uz slapjiem ceļiem man vārds ir iļja

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteni (1)Kāda veida noziedzīgus nodarījumus un cik bieži izdara psihiski slimas personas, nezina pat atbildīgās amatpersonas.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (26)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+