×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. augusts, 2013
Drukāt

Smagajā avārijā uz Liepājas šosejas cietuši 16 cilvēki; satiksmi neatjaunos vēl vairākas stundas (papildināts plkst.22:22)

LETALETA

Trešdienas pēcpusdienā noticis smags ceļu satiksmes negadījums uz Liepājas šosejas pie Kalvenes, kurā iesaistīts arī AS “Nordeka” pasažieru autobuss. Negadījumā cietuši 16 cilvēki, liecina mediķu un policijas sniegtā jaunākā informācija.

Kā informē Valsts policija, ceļu satiksmes negadījums noticis plkst.14.20, tajā iesaistīti trīs transporta līdzekļi. Pie luksofora apstājusies vieglā automašīna un “Nordeka” satiksmes autobuss, kurā savukārt ietriekusies kravas automašīna ar “Cemex” logo. Inerces rezultātā satiksmes autobuss sadūries ar priekšā stāvošo vieglo automašīnu.

Negadījumā iesaistīti 26 cilvēki – 24 autobusa pasažieri un divi autovadītāji, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vītola. Izsaukums uz negadījuma vietu tika saņemts plkst.14.21, un uz to devās sešas mediķu brigādes.

Pēc jaunākās informācijas, avārijā cietuši 16 cilvēki – starp viņiem arī trīs nepilngadīgi jaunieši, vēstīja LNT ziņas. Smagās automašīnas vadītājs smagā stāvoklī ievietots slimnīcas reanimācijas nodaļā. Cietušo skaits vēl tiek precizēts. Satiksme uz autoceļa līdz šim nav atjaunota un to neatjaunos vēl vairākas stundas, vēstīja LNT.

Visi cietušie nogādāti slimnīcās Liepājā un Kuldīgā, informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Signe Šteinberga.

Trīs smagāk cietušie vīrieši ievietoti Liepājas slimnīcas reanimācijas nodaļā ar nopietnām politraumām. Viens no viņiem pašlaik tiek operēts, bet pārējiem diviem tiek veikti papildu izmeklējumi, aģentūru LETA informēja Liepājas reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase. Pārējie cietušie ar ķermeņa sasitumiem un smadzeņu satricinājumiem pašlaik atrodas slimnīcas traumpunktā.

NMPD rīcībā ir informācija par 11 cietušajiem. Dienesta pārstāve Vītola pieļauj, ka cietušo skaits varētu būt palielinājies, jo cilvēki, kuriem sākotnēji nebija vajadzīga nogādāšana ārstniecības iestādē, kādu iemeslu dēļ tomēr ir vērsušies slimnīcās. Zināms, ka visi 11 cietušie ir vīrieši. Trīs no viņiem, kā minēts iepriekš, cietuši smagāk. Savukārt pārējie astoņi guvuši vidēji smagas traumas, tostarp galvas traumas, kāju traumas un iespējamus lūzumus.

“Cemex” komercdirektors Māris Gruzniņš biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja, ka uzņēmumam ļoti žēl par notikušo, un izteica cerību, ka visas cietušās personas visdrīzākajā laikā atlabs.

“No savas puses veiksim situācijas izmeklēšanu un patlaban gaidām vairāk informācijas par notikušo gan no policijas, gan kompānijas, kas veica konkrēto pārvadājumu, lai saprastu un izvērtētu notikušā iemeslus un nākotnē novērstu līdzīgas situācijas. “Cemex” darba drošība ir viena no svarīgākajām prioritātēm, tādēļ arī pārvadājumos un citās jomās iesaistītās trešās puses tiek apmācītas un rīkojas pēc uzņēmuma stingri noteiktajiem drošības standartiem,” sacīja Gruzniņš.

Šajā posmā ceļš ir bloķēts.

“Latvijas Valsts ceļi” informē, ka negadījuma vietu var apbraukt pa maršrutu Skrunda-Aizpute-Durbe un otrādi.

Policija strādā notikuma vietā, lai noskaidrotu visus notikušā apstākļus.

Transporta uzņēmums AS “Nordeka” biznesa portālam “Nozare.lv” atteicās sniegt komentārus, norādot, ka informāciju sniegs rīt.

Notikuma vietā bija ieradusies arī Aizputes posteņa brigāde, kura atbrīvojusi vienā avarējušā automašīnā iespiesto vadītāju. Uz ceļa izlijusi degviela un ugunsdzēsēji tās neitralizēšanā izmantojuši putas, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inga Vetere.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+