×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

“Smagākā prognoze” Ogres upē varētu piepildīties 18.vai 20.aprīlī

Foto - LETAFoto - LETA

Ja gaiss turpinās iesilt un būs lietus, “smagākā prognoze” varētu piepildīties 18. vai 20.aprīlī, kad varētu būt lielākā pietece Ogres upē un arī ledus sakustēšanās, intervijā Latvijas radio otrdienas rītā pastāstīja Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs.

Novada domes mērs intervijā arī norādīja, ka naktī uz otrdienu ūdens līmeņi Ogrē saglabājušies tādi paši, kādi bija pirmdien.

“Vakardien [pirmdien] visus pārsteidza, ka pašā Ogresgalā, piecus kilometrus virs Ogres, Rankas ielā applūda pirmā māja,” stāstīja Ogres novada mērs. Mājas pamati bijuši ūdenī, apmēram 30 centimetru dziļumā. Mājas iemītnieki atzinuši, ka neesot pieredzējuši tādus plūdus kopš šajā mājā dzīvojot – visus pēckara gadus.

Bartkevičs arī norādīja sacīja – protams, ja gaiss iesils un būs lietus, prognozējams, ka ūdens pieplūdums palielināsies. “Ļoti sekojam līdzi arī hidrologu prognozēm, un tas, ko rāda baseina pietece, – smagākā prognoze varētu būt 18., 20.datums, tad varētu būt lielākā pietece Ogres upē, lielākie ūdeņi,” skaidroja novada domes mērs. Tad varot prognozēt arī ledus sakustēšanos.

“Patreiz un vispār šogad Ogres upe uzvedas ļoti īpatnēji, sākot jau ar janvāra laiku, kad nāca lejā pirmais ledus, sastrēga upes grīvā,” stāstīja Bartkevičs. Viņš norādīja, ka patlaban augšteces ūdeņi plūstot pāri ledum.

“Kontrolurbumi arī augštecē parādīja, ka ledus ir ļoti biezs un stabils. Šobrīd atsevišķās vietas, kur līkumos un straujākās vietās ledus izkustējies, veidojas neprognozējamas situācijas,” stāstīja Bartkevičs. Piemēram, pie Rankas upītes pāris stundu laikā ceļas ūdens līmenis.

Pēc novada mēra stāstītā, Ogres upē ledus un vižņi aizsprostojot atsevišķas vietas, “veidojas šaurs, garš pudeles kakls un strauji ceļas ūdens”. Šobrīd vēl ūdens līmeņa ziņā līdz kritiskajai robežai vēl esot tālu,  tomēr situāciju Bartkevičs sauca par neprognozējamu, jo nevarot pateikt, kurā brīdī, “kad kas var notikt”.

Aizsargdambji pašā Ogres pilsētā šobrīd esot vismaz pāris metru augstumā. Uz jautājumu, ja nedēļas nogalē būs lielākie plūdi, vai ūdens līmenis varētu pārsniegt šo robežu, novada domes mērs atbildēja – lielākais risks būs tad, kad sāks iet ledus un veidosies ledus krāvumi upes līkumos, upes lejtecē, kur jau janvārī ledus sablīvējās.

“Upes lejtecē un upes grīvā palikuši atsevišķi ūdens kanāli, pa kuriem aizplūst ūdens, visu pārējo upes gultni pieblīvējis ledus no augšas līdz pat gruntij, līdz ar to šauro vietu aizsprostot pašam ledum un vižņiem, ir viens mirklis. Un vienā mirklī var ūdens līmenis celties,” uzsvēra Bartkevičs. Tāpēc arī visi dienesti ir gatavībā, iedzīvotāji ir brīdināti.

Tiklīdz būs apdraudējums iedzīvotāju īpašumiem, tiks iedarbinātas trauksmes sirēnas, skaidroja Bartkevičs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+